8 лютого 2022, 11:56

Байден пообіцяв припинити існування "Північного потоку – 2", назвавши умову

Президент США Байден пообіцяв, що "Північний потік – 2" зникне, якщо Росія вторгнеться в Україну.

Байден пообіцяв припинити існування "Північного потоку – 2", назвавши умову

Президент США Джозеф Байден заявив, що у разі будь-якого виду російського вторгнення на територію України Вашингтон припинить існування "Північного потоку – 2", зазначає "Укрінформ".

До того ж він пообіцяв, що газопровід нічого не зможе врятувати у разі нападу Москви.

Про це повідомляють інформаційні агентства, цитуючи заяву президента США під час спільної пресконференції з канцлером ФРН, який приїхав із візитом до Вашингтона.

"Якщо Росія вторгнеться, що означатиме перетин кордону України танками та військами, знову ж таки, "Північного потоку  2" більше не буде", – заявив він.

Журналісти уточнили, як Вашингтон зможе реалізувати ліквідацію проєкту, зазначаючи, що доля газопроводу знаходиться у руках ФРН.

"Обіцяю, ми зможемо зробити це", – відповів американський лідер.

За словами високопосадовців адміністрації американського президента, Вашингтон працює над можливістю обмежити для Москви експорт вуглеводнів, що зробить економіку Росії, яка дуже залежить від експорту сировини, менш стійкою.

Будівництво газопроводу було завершено минулого року, проте німецькі регулятори досі не дозволили його ввести в експлуатацію. США довгий час виступали проти проєкту на тій підставі, що він може посилити вплив Росії у Європі. Однак після зміни влади у Вашингтоні новий президент відмовився від санкцій, не бажаючи псувати стосунки з Німеччиною.

Нагадаємо, голова МЗС ФРН раніше заявила про готовність Берліна до санкцій проти "ПП – 2" у разі агресії Росії.

Робота трубопроводу обговорювалася на зустрічі міністра з Кулебою та президентом Зеленським.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини