8 лютого 2022, 08:17

"Час ще є", – Макрон зробив заяву після переговорів із Путіним про Україну

Лідер Франції Еммануель Макрон наголосив на важливості найближчих днів, які покажуть, чи вдасться зняти напругу поблизу російсько-українського кордону.

"Час ще є", – Макрон зробив заяву після переговорів із Путіним про Україну

Розмовляючи з журналістами після закінчення переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним, Макрон заявив, що "потрібно домовитися щодо конкретних заходів для того, щоб стабілізувати ситуацію та досягти деескалації". Рішення прийматиметься після низки зустрічей і консультацій у найближчому майбутньому.

"У нас (із президентом РФ) дуже різні погляди", – резюмував він.

При цьому президент Франції зазначив, що переговори були зосереджені на шляхах вирішення конфлікту. Лідери намагалися знайти точки, які приведуть до єдності.

Як зазначив французький президент, "найближчі дні будуть вирішальними (для України), та ці щільні дискусії, які у нас (із Путіним) відбулися, сприятимуть цьому (зняттю напруження у конфлікті між Москвою та Києвом)", – пише Reuters.

Ескалація не принесе нічого доброго ані РФ, ані Європі. Ситуація серйозна, але Макрон сподівається, що вдасться знайти шлях до збереження миру, відстоявши суверенітет і територіальну цілісність України.

"Я глибоко вірю, що час ще є", – сказав він.

Нагадаємо, зустріч Макрон – Путін у Москві розпочав господар Кремля. У спілкуванні на "ти" він визнав, що між політиками накопичилося багато питань, які потрібно обговорювати у прямому форматі. Лідер Франції відразу висунув вимогу.

Наприкінці січня Путін поскаржився Макрону на відмову Заходу виконувати головну вимогу Росії.

Діалог.UA писав, що Кремль створить новий Донбас, як тільки знайде пролом у лінії оборони України. Таку думку висловив експерт із питань міжнародної політики Раміс Юнус.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини