7 лютого 2022, 20:59

США назвали умову готовності України до обговорення питання особливого статусу Донбасу

США вважають, що Україна буде готова до прогресу щодо особливого статусу Донбасу, якщо буде налагоджено належну черговість дій.

США назвали умову готовності України до обговорення питання особливого статусу Донбасу

Влада України може розпочати розгляд питання про особливий статус Донбасу у разі, якщо буде вироблена чітка послідовність виконання всіх пунктів Мінських угод, пише РИА Новости.

Держсекретар Ентоні Блінкен нагадав, що в угодах щодо ОРДЛО справді прописано питання про особливий статус Донбасу: "І я вважаю, що у належній послідовності українці будуть готові просунутися вперед".

Блінкен заявив, що позиції США й України збігаються у трактуванні Мінських угод. До того ж держсекретар припинив маніпуляцію Кремля, чітко позначивши, що офіційний Київ сумлінно ставиться до виконання домовленостей, "чого не можна сказати про Росію".

Варто зазначити, що Офіс президента вже кілька років наполягає на перегляді алгоритму виконання Мінських угод, проте постійно стикається із перешкодами з боку Москви.

У Кремлі вимагають залишити всі домовленості без змін і негайно розпочати їх реалізацію.

Попри ультимативну позицію Кремля Україна та її західні партнери вимагають від російської сторони виконати свою частину угод і розпочати реалізацію наступного етапу.

До речі, секретар РНБО Олексій Данілов впевнений у необхідності перегляду підписаних у 2015 році угод щодо Донбасу. Річ у тім, що ці документи були узгоджені буквально "під дулом автоматів" найманців і їх російських кураторів, коли Київ не мав можливості домогтися перемир'я іншим шляхом.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини