Луговський назвав рівень експортних нафтових втрат Росії від ударів українських БПЛА
У березні та квітні 2026 року ЗСУ активно атакували морські порти Росії, які здійснювали експорт російської нафти, завдавши їм серйозних пошкоджень.

Внаслідок ударів українських далекобійних БПЛА навесні 2026 року по портовій нафтовій інфраструктурі Росії відправка російської нафти на експорт різко скоротилася. Про це президенту Володимиру Зеленському доповів т. в. о. керівника Служби зовнішньої розвідки України Олег Луговський.
За інформацією Луговського, порт Приморськ на Балтійському морі після атак українських дронів знизив відвантаження російської нафти на експорт на 13%. У порту Усть-Луга, який також знаходиться на Балтійському морі, відвантаження енергоресурсів знизилося на 43%. У порту Новоросійська на Чорному морі відвантаження нафти впало на 38%.
Луговський підкреслив, що вищевказані цифри є внутрішніми даними Росії, тому насправді рівень російських експортних втрат може бути ще більшим.
Зеленський у відповідь на доповідь Луговського сказав, що Україна продовжуватиме вживати заходів для скорочення доходів Росії від продажу нафти та для скорочення всього російського експорту.
У березні поточного року Сили оборони України кілька разів завдали повітряних ударів по російських портах Приморськ і Усть-Луга на Балтійському морі у Ленінградській області. У результаті цього нафтову інфраструктуру було надовго виведено з ладу. Наприклад, після удару по порту Усть-Луга у ніч проти 25 березня пожежа там тривала понад п'ять днів.
За даними СЗР, у 2025 році частка паливно-енергетичних товарів (нафти, газу тощо) у російському експорті склала 54,9%, що на 6,7% менше, ніж у 2024 році. Експорт російських продовольчих товарів і сільськогосподарської продукції минулого року знизився на 10,3%.
Раніше стало відомо, що українські БПЛА атакували важливий об'єкт нафтової інфраструктури Росії у Пермському краї.
Нагадаємо, Діалог.UA також показав, як українські БпЛА завдали удару по нафтопереробному заводу в Оренбурзькій області РФ, який знаходиться за 1400 км від України.