7 лютого 2022, 17:02

"Росіяни у душі європейці", – суперниця Макрона на виборах президента заступилася за Росію

Конкурентка Макрона на виборах президента Франції Валері Пекресс викликала роздратування соцмереж заявою про Україну та РФ.

"Росіяни у душі європейці", – суперниця Макрона на виборах президента заступилася за Росію

Головна суперниця президента Франції Емманюеля Макрона на прийдешніх президентських виборах Валері Пекресс відкрито висловилася проти прийняття України до НАТО. При цьому, виступаючи у прямому етері французького телеканалу France 2, вона заявила, що війна проти України стане для Росії великою помилкою.

Незалежне російське видання "Грани.Ру" проаналізувало її інтерв'ю та зазначило, що попри заклик відмовитися від війни проти України від Пекресс звучать проросійські заяви.

"Емманюель Макрон вирушив до Москви та Києва "налагоджувати діалог", а його головна суперниця на президентських виборах Валері Пекресс відкрито висловлюється проти прийняття України у НАТО. Російську вона, до речі, вивчала в "Артеку". Обидва основні кандидати у президенти Франції закликають поважати російські образки  "травми великої нації". Пекресс: Ах, яка трагедія  Росія повернулася  до кордонів XVII століття. Її сателіти вступили у НАТО – це якби Китай розміщував ракети у Мексиці!" – наголошують журналісти, коментуючи її слова.

У соціальних мережах заяви французького політика викликали обурення.

Коментуючи інтерв'ю, видання зазначає, що Пекресс критикує Макрона за те, що той уже два роки не їздив до Росії, проте ніяк не коментує активність французької влади щодо України.

""Росіяни у душі європейці" (при цьому жодного слова про європейський вибір українців). Пекресс критикує Макрона за те, що той уже два роки не їздив до Путіна! До речі, завтрашній візит до Києва – ПЕРШИЙ на найвищому рівні з 2014 року.

Ще один перл: Пекресс вважає, що непорушність кордонів України гарантована Мінськими угодами! Збережемо престижний "нормандський формат"! Створимо європейський Радбез! Ну, і коронне: не штовхатимемо росіян в обійми Китаю", – коментують заяву політика.

Нагадаємо, США та НАТО передали Росії письмову відповідь на вимоги щодо "гарантій безпеки".

Пізніше Путін поскаржився Макрону на відмову Заходу виконувати головну вимогу Росії.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини