4 лютого 2022, 17:20

Китай підтримав головну вимогу Путіна до НАТО

Росія та Китай опублікували спільну заяву у рамках візиту Путіна до Пекіна.

Китай підтримав головну вимогу Путіна до НАТО

Китай підтримав ключову вимогу президента Росії Володимира Путіна до США та НАТО стосовно так званих "гарантій безпеки" щодо нерозширення Північноатлантичного альянсу на Схід. Москва своєю чергою підтримала позицію КНР, за якою Тайвань є невіддільною частиною Китаю.

Відповідна російсько-китайська заява була зроблена під час візиту президента РФ Володимира Путіна до Пекіна на відкритті зимових Олімпійських ігор, передає Reuters.

Заява представлена у вигляді документа, що має програмний характер. У ньому зазначено, що Москва та Пекін виступають проти розширення НАТО. Сторони закликали Північноатлантичний альянс "відмовитися від ідеологізованих підходів часів Холодної війни та поважати безпеку інших держав".

Тим часом на сайті Кремля наголошується: китайська сторона з розумінням ставиться до російських вимог до НАТО щодо надання Москві "юридично оформлених гарантій безпеки у Європі".

РФ, зі свого боку, виступає проти незалежності Тайваню та дотримується принципу "Одного Китаю", йдеться у заяві.

Раніше Путін дорікнув США та НАТО за ігнорування його ключових вимог щодо так званих "гарантій безпеки". За словами президента РФ, російська сторона уважно вивчає отриману від Заходу письмову відповідь, але "вже зараз зрозуміло, що принципові російські занепокоєння залишилися зігнорованими".

До цього іспанське видання El Pais виклало у Мережу скан документів на 9 аркушах, які склали у США та НАТО на вимоги Росії щодо "гарантій безпеки". З відповіді випливає, що колективний Захід не хоче підписувати двосторонній договір про безпеку у Європі та зачиняти двері для України до Північноатлантичного альянсу.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини