4 лютого 2022, 13:45

Росія виступила проти незалежності Тайваню від Китаю: тези зі спільної заяви РФ і КНР

Росія підтвердила, що вважає Тайвань невід'ємною частиною Китаю та виступає проти його незалежності.

Росія виступила проти незалежності Тайваню від Китаю: тези зі спільної заяви РФ і КНР

Раніше президент США Джо Байден пообіцяв захистити Тайвань у разі нападу Китаю. Вашингтон підтримує відділення регіону. У Пекіні у відповідь закликали не завдавати шкоди китайсько-американським відносинам.

У п'ятницю, 4 лютого, було висловлено офіційну позицію Москви з цього питання.

Росія підтверджує прихильність до принципу єдності Китаю, зазначаючи, що Тайвань є невіддільною частиною КНР.

Як пише Діалог.UA, у ході переговорів президента Росії Володимира Путіна та голови КНР Сі Цзіньпіна сторони випустили спільну заяву, оприлюднену на сайті Кремля.

"Російська сторона підтверджує відданість принципу "одного Китаю", підтверджує, що Тайвань є невіддільною частиною Китаю, виступає проти незалежності Тайваню у будь-якій формі", – наводиться позиція Москви.

Головні тези з російсько-китайського документа

Москва та Пекін виступили проти дій зовнішніх сил щодо нібито "підриву безпеки та стабільності у спільних суміжних регіонах".

Вони звинуватили країни НАТО у намірі протистояти втручанню у внутрішні справи суверенних країн, які "виступають проти "кольорових революцій" і нарощуватимуть взаємодію у згаданих вище галузях".

Китай підтримує вимоги РФ до США та НАТО щодо так званих "гарантій безпеки".

Всім ядерним державам слід відмовитися від менталітету "холодної війни" й "ігор із нульовою сумою", знижувати роль ядерної зброї у своїй політиці щодо забезпечення національної безпеки, вивести розгорнуті за кордоном ядерні озброєння, виключити нічим не обмежений розвиток глобальної протиракетної оборони (ПРО).

Раніше Пекін звинуватив Вашингтон у "спотворенні" принципу єдиного Китаю та заохоченні сил, що відстоюють незалежність Тайваню, а також пригрозив "нестерпною ціною" за дії стосовно частково визнаної острівної держави.

Додамо, що у Пентагоні оцінили ймовірність війни між Китаєм і Тайванем.

Нагадаємо, США пригрозили Китаю наслідками у разі спроби послабити санкції проти РФ.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини