3 лютого 2022, 11:05

Ізраїль оцінив можливість "великого конфлікту" між Росією й Україною

На думку ізраїльської сторони, найближчим часом не буде "світової війни".

Ізраїль оцінив можливість "великого конфлікту" між Росією й Україною

У Тель-Авіві стверджують, що ситуація між Україною та РФ найближчим часом не стане "загострюватися". У цьому переконаний голова МЗС Ізраїлю Яір Лапід, інформує Axios.

На його думку, у регіоні навряд чи розпочнеться світовий військовий конфлікт. При цьому Ізраїль перебуває у непростих обставинах, бо друга за величиною єврейська діаспора у світі мешкає у РФ, а п'ята – в Україні.

Керівник ізраїльського дипвідомства закликав з особливою обережністю діяти на тлі російсько-української кризи. До речі, найближчим часом він має провести бесіду з головою МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Лапід також стурбований тим, що криза між Києвом і Москвою відволікає увагу від діалогу з Іраном щодо ядерного договору, який триває в Австрії. Він наполягає, щоб Штати ретельніше приділяли увагу цьому питанню для запобігання "небезпечним речам".

Треба сказати, що наприкінці січня генсек у НАТО запевнив, що РФ продовжує нарощувати свої підрозділи біля українського кордону. Також стало відомо, що Альянс не має наміру відправляти свої війська в Україну за нового вторгнення РФ.

У Міноборони зазначили, що РФ стягнула до українських кордонів близько 130 тисяч солдатів. США та ЄС попередили Москву, що за повноцінного наступу її армії в Україну накладуть на Кремль найжорстокіші економічні обмеження. Водночас у РФ запевняють, що не планують посилювати агресію проти Києва.

Додамо, Кулеба відреагував на дати можливого вторгнення Росії до України.

Раніше з військами РФ біля кордонів України відбулися підозрілі зміни, з'явилися докази.

До речі, США готують для України нову допомогу, але не військову.

Крім того, напередодні у Пентагоні відреагували на злив відповідей США Росії щодо "гарантій безпеки".

Автор: Влад Коваленко

Останні новини