2 лютого 2022, 17:22

Китай не пустив почет Путіна на Олімпіаду

До Китаю, зокрема, не зміг поїхати голова "Газпрому" Олексій Міллер.

Китай не пустив почет Путіна на Олімпіаду

Численний почет президента Росії Володимира Путіна не зможе супроводжувати господаря Кремля під час його візиту до Китаю, приуроченого до відкриття зимових Олімпійських ігор у Пекіні. Склад російської делегації скорочено до 6 осіб через обмеження, викликані епідемією коронавірусу.

Про це розповів помічник президента РФ Юрій Ушаков, слова якого наводить РИА “Новости”.

Спочатку планувалося, що російська делегація налічуватиме 20-25 осіб, проте зрештою до Пекіна вирушать 6 делегатів. Зокрема, Китай не зможе відвідати голова російської енергетичної компанії "Газпром" Олексій Міллер.

До складу делегації увійдуть голова МЗС Сергій Лавров, міністр енергетики Микола Шульгінов, віце-прем'єр Дмитро Чернишенко, голова ради директорів "Роснафти" Ігор Сечін і сам Ушаков.

За словами помічника російського президента, Москва та Пекін готують до підписання великий пакет документів, зокрема йдеться про газові угоди.

Путін і голова КНР Сі Цзіньпін за підсумками зустрічі мають намір виступити зі спільною заявою про "міжнародні відносини, що вступають у нову епоху".

Своєю чергою прессекретар Кремля Дмитро Пєсков повідомив, що у Путіна під час візиту до Пекіна не заплановано зустрічі з іноземними лідерами, окрім переговорів із главою Китаю.

Церемонія відкриття зимових Олімпійських ігор 2022 року відбудеться 4 лютого. Змагання триватимуть до 20 лютого.

Нагадаємо, наприкінці січня закордонні ЗМІ писали, що Сі Цзіньпін міг просити Путіна не нападати на Україну під час Олімпійських ігор. За інформацією журналістів, у Пекіні побоюються, що масштабна криза у Європі затьмарить собою Олімпіаду та не дозволить китайському лідеру набрати політичних очок за рахунок головних стартів чотириріччя. У Китаї спростували цю інформацію та заявили, що виступають за дипломатичний шлях вирішення українсько-російського конфлікту.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини