29 січня 2022, 17:27

Президент Хорватії Міланович підтримав вимогу Кремля щодо України

Президент Хорватії Зоран Міланович відзначився черговою провокаційною заявою про Україну.

Президент Хорватії Міланович підтримав вимогу Кремля щодо України

Президент Хорватії Зоран Міланович, який раніше підтримав наратив Кремля, назвавши Революцію Гідності в Україні "державним переворотом", знову зіграв на стороні Москви. Цього разу хорватський лідер заявив, що Київ має вести переговори з бойовиками "ДНР" і "ЛНР", на чому постійно наполягає російська сторона у "мінському та нормандському форматах".

Слова Мілановича наводить Jutarnji List.

Президент Хорватії стверджує, що "Україна має проблему з сепаратистами, з якими вона має вести переговорний процес".

Коментуючи тему українсько-російських відносин, Міланович заявив, що Києву "не слід вступати у конфронтацію з ядерною державою".

Водночас він відмовився вважати себе "ворогом України чи другом Росії". Хорватський президент заявив, що ніколи не відвідував РФ з офіційним візитом і "не пив кави з російським послом". За його словами, він діє "як президент Хорватії", а очільник хорватського уряду Андрій Пленкович – "як агент України".

Міланович не вважав за потрібне вибачатися за свої попередні висловлювання про ситуацію в Україні.

Нагадаємо, днями президент Хорватії заявив, що його країна якнайдалі триматиметься від можливої війни між Україною та Росією, та виступив проти членства Києва у НАТО. Крім того, він назвав Революцію Гідності "держпереворотом".

Висловлювання Мілановича викликали скандал в Україні: президент потрапив до "чорного списку" проєкту "Миротворець", а у МЗС викликали посла Хорватії Аніцу Джаміч.

Пізніше прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович вибачився за антиукраїнські висловлювання Мілановича та заявив, що хорватський президент "забруднює суспільний простір".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини