27 січня 2022, 19:51

У Німеччині провели опитування мешканців про постачання зброї Україні: більшість висловилася однозначно

Пересічні жителі Німеччини, як і уряд, висловилися проти постачання зброї Україні – показали результати опитування.

У Німеччині провели опитування мешканців про постачання зброї Україні: більшість висловилася однозначно

Більшість громадян Німеччини підтримала позицію офіційного Берліна та висловилася проти постачання летальної зброї Україні на тлі загроз російського вторгнення. Про це повідомляють інформаційні агенції, публікуючи результати останнього опитування громадської думки у ФРН.

За даними репрезентативного опитування, проведеного Інститутом дослідження громадської думки YouGov, із позицією федерального уряду згодні 59 відсотків опитаних. Лише 20 відсотків німців висловилися за постачання зброї Україні, пише DW.

21% опитаних, що залишилися, не змогли сформулювати свою позицію із зазначеного питання.

Німецькі соціологи зазначають, що проти постачання зброї Україні виступили прихильники всіх партій, представлених у німецькому Парламенті. Серед виборців Лівої партії їх частка становить 71%, далі йдуть виборці правопопулістської "Альтернативи для Німеччини" (67%), СДПН (61%), що входить до керівної коаліції, а також опозиційного блоку ХДС/ХСС (56%).

Виборці "Союзу 90/Зелених" (55%) і СДП (54%) здебільшого також виступили проти постачання.

Зазначимо, в Україні та Сполучених Штатах позиція Німеччини викликає серйозну критику з боку експертів і журналістів. Провідні американські видання сумніваються, що Берлін є союзником Вашингтона у Європі та готовий скоординовано діяти проти Москви в умовах конфлікту, який наростає.

У дебатах про позицію Німеччини у німецькій пресі активну участь бере посол України у Берліні Андрій Мельник. Останнім часом Мельник кілька разів різко критикував відмову Німеччини постачати оборонне озброєння Україні.

Раніше Україна висунула Німеччині претензії та зажадала скасувати практику блокування постачання офіційному Києву оборонних систем озброєння на тлі загрози вторгнення російської армії. Про це в інтерв'ю німецькому виданню Berliner Morgenpost заявив посол України у ФРН Андрій Мельник. На своїй сторінці у соціальній мережі Twitter посол зазначив, що влада Німеччини несе аналогічну Ізраїлю історичну відповідальність перед Україною.

Нагадаємо, МЗС України сподівається, що річну фінансову допомогу Сполучених Штатів Україні буде збільшено до $1 млрд. Українські дипломати над цим активно працюють. Таку заяву зробив міністр закордонних справ України Павло Кулеба на брифінгу 17 грудня.

Також Кулеба вказав на три ключові елементи допомоги США Україні.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини