26 січня 2022, 20:42

США готові вислати посла Росії Антонова: Москві поставлено ультиматум

Держдепартамент США поставив питання про від'їзд російського посла Анатолія Антонова.

США готові вислати посла Росії Антонова: Москві поставлено ультиматум

Сполучені Штати готові вислати з країни посла Російської Федерації Анатолія Антонова, якщо російська сторона до квітня не виконає низку вимог Вашингтона.

Відповідну інформацію американське зовнішньополітичне відомство вже донесло до російських колег, сказав Антонов, слова якого наводить ТАСС.

Йдеться про виконання Москвою кількох умов щодо видачі віз охоронцям посла США у російській столиці.

Днями склад російського посольства у США знову порідшав: його покинула чергова група дипломатів, у якої закінчився термін відряджень, обмежений американською стороною до трьох років.

За словами Антонова, за час його роботи на посаді посла РФ у Вашингтоні (чотири роки) із США було видворено понад 120 російських дипломатів і співробітників посольства. Дипломат вважає, що ця тенденція буде продовжена.

Москва розцінює цей крок як "недружній і ворожий", додав посол. Він вважає, що Вашингтон докладає максимум зусиль, щоб "стиснути російську дипломатичну присутність у США". Попри те, що російські генконсульства у Нью-Йорку та Х'юстоні офіційно не закриті, нормально функціонувати вони не можуть через відсутність дипломатів і співробітників, заявив Антонов.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року у МЗС РФ повідомили про висилку із США 27 російських дипломатів. Вони мають залишити американську територію до 30 січня.

У грудні про видворення двох російських дипломатів оголосила Німеччина. Таким чином Берлін відповів на вбивство росіянином Вадимом Красиковим грузина Зелімхана Хангошвілі у німецькій столиці. Останнього називали "особистим ворогом" глави Чечні Рамзана Кадирова.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини