26 січня 2022, 10:18

У Німеччині висловилися щодо постачання російського газу на тлі ескалації конфлікту з Україною

У Німеччині закликають владу подумати над питанням національного резерву газу на випадок ескалації конфлікту між Росією та Україною.

У Німеччині висловилися щодо постачання російського газу на тлі ескалації конфлікту з Україною

Сьогодні, 26 січня, голова німецького енергетичного концерну RWE Маркус Креббер заявив, що уряду країни необхідно подумати про створення національного газового резерву на тлі можливого вторгнення Росії до України. Він не виключає, що Москва може перекрити та навіть повністю відключити постачання газу до країн ЄС.

В інтерв'ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung Креббер заявив, що у випадку з газом необхідно діяти так само, як це було зроблено з нафтою.

За його словами, на сьогоднішній день Росія є головним постачальником природного газу до Німеччини, проте на тлі ескалації конфлікту та запровадження санкцій проти РФ Москва може повністю припинити постачання "блакитного палива" до ЄС.

На цьому тлі обов'язково злетять ціни на газ, а якщо Росія повністю зупинить його подачу, то Німеччина зможе протриматися лише кілька тижнів.

Водночас Креббер нагадав, що попри конфліктні відносини між Німеччиною та Росією у минулому Москва ніколи не призупиняла подачу газу до ЄС. Однак на майбутнє краще все ж таки зробити запаси газу, закликає голова німецького концерну RWE.

Нагадаємо, американський уряд веде переговори з Катаром щодо постачання до ЄС зрідженого природного газу.

Раніше глава Мінекономіки Німеччини заявив, що Берлін не платитиме компенсацію "Газпрому" за те, що "Північний потік - 2" не може пройти сертифікацію.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини