26 січня 2022, 08:13

Прем'єр Хорватії відреагував на різкі слова президента Милановича про Україну

Прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович заявив, що президент Міланович "забруднює громадський простір".

Прем'єр Хорватії відреагував на різкі слова президента Милановича про Україну

Пленкович вибачився у зв'язку з антиукраїнськими висловлюваннями президента країни. Зоран Міланович назвав Україну однією з найкорумпованіших країн, заявивши, що їй немає місця у НАТО. Також він назвав події на Майдані у 2014 році "державним переворотом".

Прем'єр наголосив, що заяви президента Хорватії не мають відношення до офіційної позиції уряду країни, передає Dnevnik.

"Політика Хорватії полягає у зниженні напруженості, запобіганні можливому конфлікту та підтримці територіальної цілісності України. Це наша принципова позиція", - запевнив Пленкович.

Він також сказав, що не знає, про яких хорватських солдатів у регіоні говорив Міланович. Той обіцяв "вивести останнього хорватського солдата" у разі ескалації.

"Я думав, що це каже російський чиновник. Я не знаю, кого він має на увазі: солдатів там немає. Я не помітив, щоб вони були", - додав прем'єр.

За його словами, Міланович "забруднює громадський простір".

"Ймовірно, у нього була тирада образ із серією епітетів, які вже два роки забруднюють простір, а потім багато хто це копіює та вважає це нормальним", - підсумував голова уряду Республіки Хорватія.

Нагадаємо, Міланович зізнався, що у разі вторгнення російської армії в Україну Хорватія не посилатиме туди своїх солдатів і спробує максимально від цих подій дистанціюватися.

Згодом президент Міланович потрапив у базу "Миротворця" через слова про Україну, а посла Хорватії викликали "на килим".

Автор: Марина Журавлева

Останні новини