25 січня 2022, 16:37

Президент Хорватії про членство України у НАТО, корупцію та ситуацію на кордоні з РФ

Хорватія спробує якнайдалі триматися від України, якщо Росія ухвалить рішення про вторгнення.

Президент Хорватії про членство України у НАТО, корупцію та ситуацію на кордоні з РФ

Президент Хорватії Зоран Міланович назвав Україну однією з найкорумпованіших країн, заявивши, що їй немає місця у НАТО. Також він назвав події на Майдані у 2014 році "державним переворотом".

Сьогодні, 25 січня, глава Хорватії з нагоди 110-річчя компанії Kraš відвідав підприємство та відповів на запитання ЗМІ, інформує видання Dnevnik.

Приділив увагу Міланович і ситуації в Україні та навколо неї. Він зізнався, що у разі вторгнення російської армії в Україну Хорватія не посилатиме туди своїх солдатів і намагатиметься максимально від цих подій дистанціюватися.

За його словами, експрезидент Віктор Янукович був шахраєм, проте події на Майдані у 2014 році – це спроба "державного перевороту". Нинішня влада хоче у ЄС, сподіваючись на "молочні річки та кисільні береги", але на сьогодні країна є однією з найкорумпованіших, заявив глава Хорватії.

Міланович зазначив, що прем'єр-міністр Хорватії може скільки завгодно погрожувати Росії, але щойно почнуться проблеми на кордоні з Україною, то його країна має максимально дистанціюватися. 

"Хорватія не буде пожежником", – заявив президент країни.

Країни ЄС можуть допомогти Україні виключно економічно, вважає Міланович. Ще він впевнений, що нині Україні немає місця у НАТО.

Ще у грудні 2021 року президент Хорватії назвав "чистим шарлатанством" візит прем'єр-міністра Андрія Пленковича до України. За його словами, цей візит може негативно позначитися на відносинах між Загребом і Москвою.

Пленкович два дні перебував в Україні та встиг відвідати Київ і Львів. Пізніше він заявив, що Хорватія готова приєднатися до країн, які бажають бачити Україну у ЄС.

Раніше ми повідомляли, що у червні 2020 року президент Хорватії не полетів до Москви на святкування 75-річчя перемоги у Другій світовій війні.

Нагадаємо, влітку 2019 року українська журналістка Яніна Соколова вирішила не відповідати російським туристам на їх запитання.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини