21 січня 2022, 16:15

Блінкен пояснив, чому США не відправлять свої війська до України у разі вторгнення РФ

У Держдепі США назвали Україну цінним партнером Заходу, але водночас наголосили, що країна не є членом НАТО.

Блінкен пояснив, чому США не відправлять свої війська до України у разі вторгнення РФ

Україна є важливим партнером Сполучених Штатів і Європи, але вона не є членом НАТО, та на неї не поширюється 5 стаття Північноатлантичного договору про колективну оборону.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен на брифінгу за підсумками переговорів із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, відповідаючи на запитання журналістів, чому господар Білого дому Джо Байден унеможливлює відправку американських військ в Україну у разі російського вторгнення.

"Україна є дуже цінним партнером США та країн Європи, але наші зобов'язання згідно з 5 статтею поширюються на союзників по НАТО. Україна не є членом НАТО", - сказав шеф американської дипломатії.

Раніше Блінкен застеріг Росію від нападу на Україну та заявив, що Вашингтон вважатиме вторгненням введення російських військ на українську територію. Глава Держдепу у чергове пообіцяв Москві серйозні наслідки у разі реалізації такого сценарію.

Лавров, у свою чергу, заявив, що Росія нібито не планує вторгнення в Україну, та закликав США "вплинути" на Київ у плані виконання Мінських угод.

Переговори Блінкена та Лаврова відбулися 21 січня у Женеві. До цього глава Держдепу зазначав, що не очікує на прориви від цієї зустрічі.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини