19 січня 2022, 21:59

Держдеп перервав мовчання про справу проти Порошенка

Ентоні Блінкен закликав Україну до національної єдності на тлі загроз, що походять від Росії.

Держдеп перервав мовчання про справу проти Порошенка

Візит держсекретаря США Ентоні Блінкена в Україну, що відбувся у середу, 19 січня, збігся із засіданням Печерського суду Києва, на якому обирався запобіжний захід для п'ятого президента, лідера "Європейської солідарності" Петра Порошенка, підозрюваного у держзраді у справі стосовно постачання вугілля з ОРДЛО.

У зв'язку з цим журналісти не могли не поцікавитися у керівника американської дипломатії щодо його думки стосовно згаданого кримінального провадження. В інтерв'ю "Голосу Америки" голова Держдепу заявив, що не може висловлюватися щодо деталей цієї справи, але при цьому повідомив про необхідність забезпечення верховенства права та незалежності судочинства у будь-якій справі.

"Без страху та докору. Не може бути фаворитів і переслідуваних", – наголосив керівник зовнішньополітичного відомства.

Високопосадовець також звернув увагу на ті загрози, які сьогодні походять від Росії, та закликав Україну до національної єдності у цей непростий час. Створення розбрату та відволікання уваги – один із методів, що використовуються Кремлем проти України, додав він.

До цього, виступаючи на спільній пресконференції з головою МЗС України Дмитром Кулебою, Блінкен порадив українській владі й іншим політикам уникати дій, які можуть розділяти суспільство та грати на руку Росії.

19 січня Печерський суд Києва не став відправляти Порошенка до СІЗО й обрав для нього запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Експрезиденту заборонено залишати межі Київської області, він має здати свій внутрішній паспорт і документ для виїзду за кордон.

Порошенко назвав рішення "першим кроком у правильному напрямі", але відмовився вважати його абсолютною перемогою. Генпрокурор Ірина Венедиктова тим часом повідомила про намір оскаржити запобіжний захід п'ятому президенту: прокуратура наполягає на утриманні під вартою або заставі у 1 млрд гривень.

Нагадаємо, 20 грудня Порошенку оголосили підозру у держзраді у рамках кримінального провадження про постачання вугілля з окупованого Донбасу.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини