19 січня 2022, 12:09

НАТО готує свою відповідь щодо "гарантій безпеки" Росії: Столтенберг анонсував документ

У НАТО готують відповідь Росії щодо "гарантій безпеки", а сам документ продемонструє готовність Альянсу до подальших переговорів.

НАТО готує свою відповідь щодо "гарантій безпеки" Росії: Столтенберг анонсував документ

12 січня у Брюсселі відбулися переговори між НАТО та Росією щодо "гарантій безпеки". У МЗС РФ заявили, що вони вже цього тижня чекають на письмову відповідь від Альянсу щодо "гарантій безпеки".

Напередодні, 18 січня, генсек НАТО Єнс Столтенберг взяв участь у дискусії "Новий світовий (без) порядок", яку транслювали у Twitter.

Головною темою дня стали вимоги Росії щодо "гарантій безпеки". Столтенберг зізнався, що НАТО готує письмову пропозицію Росії. У документі буде зроблено ставку на військову активність, розміщення ракет і низку інших питань. Проте генсек не уточнив, коли документ буде готовий повністю та коли його зможе побачити Росія.

При цьому Столтенберг заявив, що ще рано відповідати на питання щодо можливості домовитися Альянсу з Росією. Однак у документі буде продемонстровано рішучість НАТО й надалі вести переговорний процес із Москвою щодо напруженої ситуації.

На сьогодні Росія хоче від НАТО лише дві речі: нерозширення Альянсу на Схід і відмови приймати у свої лави Україну та Грузію.

Столтенберг вкотре дав зрозуміти Росії, що двері НАТО відчинені для всіх і лише громадяни тієї чи іншої країни приймають рішення, а Москва не має права будь-що вказувати та розповідати, з ким дружити, а з ким воювати.

Раніше ми повідомляли, що 19 січня до Києва прибув Блінкен, щоб обговорити ситуацію, що склалася на кордоні з Україною. Після цього він полетить до Женеви на зустріч із Лавровим.

Нагадаємо, генсек НАТО наголосив, що ще у 2008 році Альянс ухвалив рішення, що Україна та Грузія обов'язково стануть членами Блоку.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини