19 січня 2022, 10:50

У США розкрили, чим насправді можуть обернутися російсько-білоруські навчання для України

Росія розглядає територію Білорусі як одну з позицій для військового вторгнення в Україну.

У США розкрили, чим насправді можуть обернутися російсько-білоруські навчання для України

У Вашингтоні стурбовані перекиданням російських військ на територію республіки під виглядом підготовки до навчань. Своє бачення щодо того, що відбувається, висловили у Держдепартаменті Сполучених Штатів.

Американські дипломати допускають атаку на Україну з боку Білорусі під час російсько-білоруських тренувальних маневрів. Вони попередили Мінськ про такий ймовірний план Кремля.

"Це, звичайно, викликає побоювання щодо того, що Росія має намір розмістити сили у Білорусі на підставі спільних навчань, щоб потенційно атакувати Україну з півночі. Я вважаю, що для білорусів причетність Білорусі до такого нападу буде абсолютно неприйнятною", - заявила представник Держдепартаменту США на брифінгу у вівторок, 18 січня

Чиновник підкреслила, що багато з того, що відбувається зараз у Білорусі, де править самопроголошений диктатор Олександр Лукашенко, викликає занепокоєння. Насамперед це проект нової Конституції, деякі положення якого можуть відкрити шлях РФ до розміщення у Білорусі ядерного та неядерного озброєння.

"Такий крок (розміщення Росією своїх сил на білоруській території - ред.) буде викликом для європейської безпеки, який може вимагати відповіді", - попередила представник Держдепартаменту.

Повідомлялося, що Росія практично оточила Україну з трьох сторін, і лише західна територія примикає до ЄС.

Нагадаємо, аналітики американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) сформували 3 основні напрямки удару, за якими може розпочати вторгнення в Україну російська армія.

Раніше Держдеп США пообіцяв додаткові постачання озброєння Україні та застеріг РФ від вторгнення.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини