13 січня 2022, 19:35

У РФ незадоволені переговорами – заявлено "сценарій із наслідками"

У Кремлі дуже незадоволені підсумками переговорів зі США та НАТО, але продовжують погрожувати війною, розраховуючи на капітуляцію опонентів.

У РФ незадоволені переговорами – заявлено "сценарій із наслідками"

Москва відверто незадоволена підсумками переговорів зі США та НАТО, звідси й чергові заяви російських дипломатів про те, що затягування діалогу з ними (читай, ігнорування нездійсненних вимог Володимира Путіна) загрожує "неминучим погіршенням ситуації з безпекою всіх без винятку держав".

Цього разу постпред при ОБСЄ у Європі Олександр Лукашевич, коментуючи підсумки трираундових переговорів Росія – Захід, почав стверджувати, що "адекватної відповіді чи якоїсь реакції" на пропозиції Кремля не почули.

"Російські ідеї, які ми обговорювали у Женеві, Брюсселі та тут, у Відні на майданчику ОБСЄ,  це, по суті, момент істини. Він повинен визначити, чи ми будемо домовлятися про ті лінії, які не можна переходити, та про ті принципи, що не можна порушувати. Або ситуація піде за сценарієм, який може призвести до катастрофічних наслідків", – заявив Лукашевич.

Іншими словами, Європі та Штатам натякають, що або вони прогинаються та виконують усе, що хоче Кремль, а список цей нескінченний, або – війна. Ключовий ультиматум РФ – отримання юридичних гарантій з усіх висунутих вимог.

За словами Лукашевича, затягування діалогу загрожує "неминучим погіршенням ситуації з безпекою всіх без винятку держав".

З урахуванням слів голови МЗС РФ Сергія Лаврова про можливе розміщення російських військових та інфраструктури у Венесуелі та на Кубі риторика на межі "холодної війни".

ТГ-канал "Proeconomics", що спеціалізується на економічній тематиці, пише, що російський ринок відреагував на глухий кут, у який Москва заганяє саму себе на тлі ультиматуму НАТО.

Надвечір 13 січня обвал російського фондового ринку прискорився, рубль продовжив падіння – на 2,2%, до 76,3 рубля за долар. Валиться російський держборг.

"Якщо і справді Захід з початком війни влаштує Росії суперсанкції, то всі ці інструменти ринку впадуть у прірву. Страшно уявити, скільки тоді, наприклад, становитиме курс рубля до долара, що загалом буде з російською економікою", – коментують автори каналу.

Нагадаємо, Москва домагається від США та НАТО гарантій безпеки, проте натомість не збирається давати жодних невигідних для себе обіцянок.

Захід відмовляється виконувати ультиматум Кремля та не має наміру відмовляти Україні та Грузії у членстві в Альянсі.

Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що світ неправильно зрозумів слова Володимира Путіна: Росія не готується до конфлікту та нікому не загрожує. Водночас російські дипломати вже кілька разів за останні дні вимовили слово "війна".

Автор: Анастасия Югова

Останні новини