13 січня 2022, 16:12

"Миротворці" ОДКБ залишають стратегічні об'єкти Казахстану

Введений у Казахстан "миротворчий контингент" ОДКБ розпочав підготовку до повернення до місць постійної дислокації.

"Миротворці" ОДКБ залишають стратегічні об'єкти Казахстану

Сили ОДКБ, введені у Казахстан на тлі масових протестів у республіці, почали передачу стратегічних і соціально значущих об'єктів, що охороняються, під контроль місцевих силовиків, а також проводять підготовку до відправлення у місця постійної дислокації.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони РФ у Facebook.

У відомстві заявили, що військові ОДКБ "виконали поставлені завдання" та розпочали підготовку техніки та матеріальних засобів для завантаження у військово-транспортні літаки ВКС Росії. "Миротворчий контингент" залишатиме територію Казахстану у взаємодії з місцевою владою.

Міноборони РФ опублікувало короткий відеоролик, де показано, як сили ОДКБ здійснюють чергування на об'єктах критичної інфраструктури. Зокрема, військові розміщені біля Управління повітряним рухом і телекомунікаційної компанії "Казахтелеком".

Напередодні повідомлялося, що Рада міністрів оборони ОДКБ збереться 13 січня на позачергове засідання, щоб визначити порядок виходу "миротворців" із Казахстану. Проєкт відповідного рішення вже був надісланий лідерам країн-учасниць організації на схвалення.

Нагадаємо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що виведення "миротворчого контингенту" ОДКБ із республіки розпочнеться 13 січня та займе не більше 10 днів. За словами глави держави, основну місію "миротворців" завершено, тому вони повертаються до місць постійної дислокації.

Рішення про введення сил ОДКБ до Казахстану було ухвалено 6 січня на тлі масових протестів у республіці. З відповідним проханням до організації звернувся президент Казахстану.

Розгорнутий у Казахстані контингент налічує 2030 осіб і 250 одиниць техніки.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини