12 січня 2022, 13:56

Токаєв озвучив дату виведення "миротворців" із Казахстану та розповів про їх роль у його країні

Президент Казахстану прибув до Алмати та заявив, що виведення "миротворчих" сил ОДКБ розпочнеться вже 13 січня.

Токаєв озвучив дату виведення "миротворців" із Казахстану та розповів про їх роль у його країні

Сьогодні, 12 січня, в Алмати відбулося засідання оперативного штабу щодо ситуації у Казахстані. У ході засідання президент країни Токаєв заявив, що вже з 13 січня розпочнеться виведення "миротворчих" сил ОДКБ із країни.

Журналісти "Спутник Казахстан" повідомляють, що Токаєва в Алмати супроводжував не лише наземний кортеж із бронеавтомобілів, а й у повітрі чергували бойові вертольоти.

Президент країни прийняв рішення провести засідання в Алмати, оскільки місто сильно постраждало під час протестних акцій, які розпочалися у країні ще 2 січня. Після засідання оперативного штабу Токаєв планував зустрітися із сім'ями загиблих під час протестів силовиків. При цьому у його планах немає зустрічі з сім'ями загиблих мітингувальників.

У ході самого засідання штабу Токаєв заявив, що з 13 січня розпочнеться виведення "миротворчих" сил ОДКБ із країни. Глава держави заявив, що повідомив про свої плани керівництву країн, які входять до ОДКБ та надали Казахстану "військову допомогу".

Токаєв заявив, що "миротворці" відіграли ключову роль у стабілізації ситуації у країні. Він заявив, що вони відіграли психологічну роль, щоб "бойовики та терористи" самі склали зброю або ж покинули межі країни.

Раніше, 11 січня 2022 року, Токаєв заявив, що 13 січня розпочнеться виведення "миротворчих" сил ОДКБ із Казахстану. Сам процес розтягнеться на 10 днів.

Нагадаємо, попри заяви президента Казахстану про виведення "миротворців" із країни з 13 січня, у Росії оголосили, що її армія залишиться доти, доки ситуації у країні не стабілізується.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини