10 січня 2022, 13:54

Столтенберг озвучив тему дня, яку планує обговорити з Москвою у рамках ради Росія – НАТО

Столтенберг сподівається, що майбутні переговори з Росією можуть дати поштовх для узгодження подальших зустрічей.

Столтенберг озвучив тему дня, яку планує обговорити з Москвою у рамках ради Росія – НАТО

12 січня у Женеві мають відбутися переговори між НАТО та Росією щодо так званих "гарантій безпеки". Генсек НАТО не чекає від майбутньої зустрічі якихось швидких і позитивних змін у відносинах із Росією.

Сьогодні, 10 січня, перед засіданням Комісії Україна – НАТО Йенс Столтенберг поспілкувався з пресою у Брюсселі. Генсек Альянсу не очікує, що вже 12 січня буде вирішено всі спірні моменти з Москвою.

При цьому у НАТО дали зрозуміти, що майбутні переговори розглядають як подальше узгодження нових зустрічей із Росією, щоб обговорити всі проблемні моменти у відносинах між Альянсом та Москвою.

Столтенберг наголосив, що на сьогодні важливим моментом майбутніх переговорів з Росією є таке: запобігти новому збройному конфлікту в Європі. Також Альянс сподівається узгодити з Росією й низку подальших зустрічей, щоб розставити всі крапки над "і" щодо "гарантій безпеки".

В Альянсі вже назвали позитивним сигналом той факт, що Росія дала добро на участь у переговорах між США, НАТО й ОБСЄ.

Сьогодні, 10 січня, у Женеві відбувається зустріч між США та Росією. Вашингтон представляє заступник держсекретаря Венді Шерман, а Росію – заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков.

Вже 12 січня відбудеться зустріч Росії та НАТО, а 13 січня – Росії та ОБСЄ. Головна вимога Росії – заборонити колишнім країнам СРСР бути повноправними членами НАТО.

Раніше Сергій Рябков не дуже був задоволений тим, що темою дня між Росією та НАТО буде можливе вторгнення армії РФ в Україну.

Нагадаємо, експерти не сумніваються, що переговори між США і Росією, а також НАТО та Росією відразу ж призведуть до якихось відчутних результатів.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини