Казахстан вказав "миротворцям" на двері, але союзники готують збільшення контингенту
Влада Казахстану запропонувала миротворцям ОДКБ залишити країну протягом тижня, проте не всі союзники погодилися з цією умовою.
Прессекретар президента Казахстану повідомив, що миротворці ОДКБ можуть провести у країні ще тиждень, проте ніхто з них не залишиться "після завершення контртерористичної операції". Конкретних термінів не було вказано, передає Sputnik Казахстан.
Проте, схоже, не всі союзники Казахстану погоджуються, та говорять про збільшення "обмеженого контингенту". Після того, як керівництво країни недвозначно вказало миротворцям на двері, вони заявили про намір залишитися.
Так, 9 січня командувач миротворцями ОДКБ у Казахстані Андрій Сердюков заявив, що зараз "миротворці" охороняють важливі об'єкти в Алмати та прилеглих районах. Ці завдання буде продовжено "до повної стабілізації обстановки у країні". Хто оцінить стан справ у країні та хто конкретно прийматиме рішення про виведення "миротворців", також залишається незрозумілим.
А 7 січня прессекретар ОДКБ Володимир Зайнетдінов сказав "Інтерфаксу", що за необхідності угруповання миротворців у Казахстані може бути збільшене. При цьому він не роз'яснював, які саме причини можуть змусити іноземних військових залишитися у країні.
Як повідомляв Діалог.UA раніше, у Росії заявили, що "миротворчі сили" ОДКБ завершили розгортання на території Казахстану та почали виконувати свої завдання.
Проте лідер кримських татар назвав звернення президента Казахстану до ОДКБ "зрадою народу та держави". Мустафа Джемілєв вважає появу іноземних військових у країні загрозою для незалежності Казахстану.
Тим часом посол Казахстану у Москві відкинув іноземний слід у бунтах у країні, хоча влада Росії наполягає на провокаційній діяльності, інспірованій ззовні.
Останні новини
"Балаканина закінчиться", – офіцер ЗСУ Arty Green спрогнозував, яким буде кінець війни для українців
15:50"Україні потрібна сила", – Зеленський про російський терор мирного населення після нічної атаки РФ
11:10