7 січня 2022, 15:06

Оголосив себе лідером опозиції у Казахстані: ЗМІ з'ясували особу керівника протестів

Опозиціонер-втікач оголосив себе керівником протестів у Казахстані: що про нього відомо.

Оголосив себе лідером опозиції у Казахстані: ЗМІ з'ясували особу керівника протестів

Опозиціонер Мухтар Аблязов, який втік із Казахстану, особисто оголосив себе керівником мітингів у республіці. За його даними, активісти безпосередньо консультуються з ним щодо подальших дій, передає Reuters.

Підприємець зазначив, що у разі невтручання Заходу в ситуацію, що склалася у Казахстані, Кремль змусить республіку йти шляхом відновлення своєрідної Країни Рад.

На його думку, інакше Казахстан стане подібним до Білорусі та глава РФ Путін "нав'яже" свої плани та проєкти щодо відновлення СРСР.

Аблязов також запевнив, що вважається лідером мітингів та опозиційної сили на своїй батьківщині. За його словами, мітингувальники безпосередньо спілкуються з ним для консультацій з тактики демонстрацій в Алмати.

Ким же є Мухтар Аблязов

Наприкінці 90-х він очолював Міненергетики Казахстану. На сьогодні є ексголовою ради директорів банку "БТА" та лідером опозиційної спільноти "Демократичний вибір Казахстану".

Влада звинувачує його у крадіжці $6 млрд у "БТА". Нині казахстанський бізнесмен ховається у Франції. Сім років тому суд у Ліоні збирався його екстрадувати, проте потім таке рішення скасували через те, що при подачі запиту про міжнародне право передачі стосовно його персони був політичний привід.

Треба сказати, що Аблязов ініціював мітинги три роки тому після виборів глави Казахстану, на яких виграв чинний лідер Касим-Жомарт Токаєв.

Нагадаємо, МВС Казахстану назвало кількість вбитих і поранених в операції із "зачистки" країни від протестувальників.

Сьогодні мітингувальники залишають Алмати та прямують до області, де ситуація з кожною годиною загострюється.

Командувачем угрупованням військ РФ у Казахстані призначено генерала Сердюкова з бази "Миротворця".

Тим часом племінника Назарбаєва заарештували в Алмати, експрезидент "зник", а сам Назарбаєв із дочками міг втекти з Казахстану.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини