7 січня 2022, 13:35

ЗМІ: племінника Назарбаєва заарештовано в Алмати, експрезидент "пропав"

Казахстанські ЗМІ повідомили про арешт Самата Абіша – племінника колишнього президента країни Нурсултана Назарбаєва.

ЗМІ: племінника Назарбаєва заарештовано в Алмати, експрезидент "пропав"

У п'ятницю, 7 грудня, у місті Алмати було заарештовано колишнього першого заступника голови казахстанської спецслужби КНБ РК Самата Абіша.

Про це повідомило місцеве видання Orda.kz із посиланням на свої джерела. Офіційного підтвердження інформації наразі немає.

Абіш – племінник колишнього президента країни Нурсултана Назарбаєва. Він був ключовою особою режиму, курирував спецслужби після транзиту влади у республіці.

Все вказує на те, що йде "зачистка" клану Назарбаєва при владі. Де зараз знаходиться колишній президент, невідомо. Востаннє його бачили на публіці 28 грудня 2021 року у Санкт-Петербурзі на неформальній зустрічі керівників СНД.


Последний раз Назарбаев появлялся на публике 28 декабря, когда он вместе с Токаевым приезжал в Санкт-Петербург на неформальную встречу руководителей стран СНГ. С тех пор о нем ни слуху, ни духу. pic.twitter.com/MLN7gBKncK

— Рустем Адагамов (@adagamov) January 7, 2022


Після того як у Казахстані спалахнули протести, з'явилася інформація, що Назарбаєв може виїхати до Росії нібито "на лікування".

Варто зазначити, що глава держави Касим-Жомарт Токаєв уже відправив у відставку Назарбаєва з посла голови Ради безпеки республіки, який той мав очолювати до смерті.

Контекст

Масові протести та заворушення у Казахстані викликали підвищення цін на газ, який видобувається у республіці. Ситуація дуже швидко вийшла з-під контролю. Мирні протести переросли у зіткнення з силовиками, захоплення державних будівель і об'єктів інфраструктури та навіть мародерство.

Саме в Алмати відбувалися найсерйозніші заворушення.

Токаєв визнав свою нездатність налагодити ситуацію та закликав на допомогу ОДКБ. Росія та Білорусь вже почали перекидання своїх військ до Казахстану.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Токаєв вирішив завдання усунення Назарбаєва, на утримання влади у нього залишився день-два.

Ми також писали, що пам'ятник Назарбаєву не встояв під натиском протестувальників. У Мережу потрапило фото зруйнованого пам'ятника.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини