7 січня 2022, 11:31

Вогонь на ураження по протестувальниках і подяка Путіну: головні тези звернення Токаєва до народу

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв наказав силовикам відкривати вогонь на ураження проти протестувальників.

Вогонь на ураження по протестувальниках і подяка Путіну: головні тези звернення Токаєва до народу

Казахстанський президент Касим-Жомарт Токаєв вранці у п'ятницю, 7 січня, виступив із черговим зверненням до повсталого народу. Він заявив, що наказав силовикам знищувати протестувальників, які не хочуть скласти зброю.

Звернення Токаєва транслювали центральні телеканали Казахстану, передає Діалог.UA.

"Правоохоронним органам та армії я надав наказ відкривати вогонь на ураження без попередження", – заявив Токаєв.

Він зазначив, що не має наміру вести переговори з повсталими казахстанцями, яких назвав "терористами, злочинцями та вбивцями".

"Нам довелося мати справу з озброєними, підготовленими бандитами як місцевими, так й іноземними. Їх треба знищувати", – сказав очільник Казахстану.

У своєму зверненні він подякував російському колезі Володимиру Путіну за те, що "швидко та по-товариському" допоміг, перекинувши війська для утихомирення протестів. Президент пообіцяв казахстанцям, що іноземні ЗС будуть у країні "нетривалий час".

Токаєв запевняв, що Алмати нібито атакувало 20 тисяч "бандитів", які мали "чіткий план атак". Він звинуватив у "підбурюванні" деяких "закордонних діячів".

Контекст

Казахстан охопили масові протести на початку січня. Люди вимагали ліквідації корупційного режиму при владі, а також покращення життя. За кілька днів ситуація вийшла з-під контролю. Почалися кровопролитні зіткнення мітингувальників із силовиками, захоплення державних будівель і важливих об'єктів інфраструктури.

Ввечері 5 січня Токаєв повідомив, що звернувся по допомогу до ОДКБ. Він анонсував введення у країну іноземних військ, зокрема підрозділів ЗС РФ і Білорусі.

Останні кілька днів у Казахстані тривають бої. За словами Токаєва, кількість загиблих цивільних і силовиків уже йде на сотні.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Казахстан стає "червоною точкою" у Євразійському регіоні.

Ми також писали, що Казахстан стає головним болем Кремля: РФ перетворилася на окупанта ще одного народу.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини