6 січня 2022, 22:28

У США засумнівалися у законності запиту Токаєва до ОДКБ

У Білого дому залишається питання щодо законності введення у Казахстан сил ОДКБ.

У США засумнівалися у законності запиту Токаєва до ОДКБ

Сполучені Штати продовжують уважно стежити за розвитком ситуації у Казахстані, де з початку року відбуваються масові акції протесту, спричинені підвищенням ціни на скраплений газ. При цьому Вашингтон має сумніви щодо законності запиту президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва в ОДКБ про введення у республіку "миротворчого контингенту" цієї організації.

Про це заявила прессекретар Білого дому Джен Псакі під час брифінгу 6 січня.

"У нас є питання щодо характеру цього запиту. Чи це було законним запрошенням чи ні", – сказала представник адміністрації президента США.

За словами Псакі, зараз у Білому домі немає чіткої відповіді на це питання. Вона закликала сили ОДКБ і правоохоронні органи дотримуватися міжнародних норм у галузі прав людини.

Псакі повідомила, що у четвер у держсекретаря США Ентоні Блінкена відбулася продуктивна телефонна розмова з виконувачем обов'язків глави МЗС Казахстану Мухтаром Тлеуберди. Очільник американського зовнішньополітичного відомства висловив підтримку мирному врегулюванню конфлікту.

Напередодні Псакі назвала твердження про нібито причетність США до протестів у Казахстані "шаленими російськими заявами". Представник Білого дому зазначила, що Москва неодноразово вдавалася до подібних дезінформаційних кампаній.

Нагадаємо, ОДКБ після запиту Токаєва ухвалила рішення про введення у Казахстан "миротворчої місії" чисельністю понад 3 тисячі військових. В організації заявили, що силовики візьмуть під охорону стратегічні об'єкти республіки.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини