6 січня 2022, 15:58

Жителі Казахстану розповіли, як ставляться до введення російських військових для придушення протестів

Жителі Казахстану масово виступають проти введення російської армії у країну, заявляючи про окупацію та військову інтервенцію.

Жителі Казахстану розповіли, як ставляться до введення російських військових для придушення протестів

Казахстанці активно виступають проти військового втручання Росії й ОДКБ у внутрішні відносини Казахстану, відкрито заявляючи про окупаційний характер армійського вторгнення. Президент московського фонду "Казахська діаспора" Полат Джамалов у прямому етері російської радіостанції "Говорит Москва" заявив, що жителі Казахстану "піднімуться на захист країни", якщо буде введено іноземний збройний контингент.

"Це натуральна окупація. Якщо нададуть їй характеру, що з'явилися, нібито захищаючи росіян, це буде кошмар", – заявив він.

На його думку, етнічним росіянам на території Казахстану такий "руський світ" не потрібний. А самі казахи сприймуть військове втручання як агресію.

Мало того ж Джамалов побачив "руку Москви" у мародерстві та руйнуванні будівель під час масових протестів.

"Це всі підказки з усіх боків, у тому числі й із Москви. Я у цьому не сумніваюся", – наголосив він.

Жителі Казахстану почали збирати підписи під петицією проти введення до Казахстану військ країн-членів ОДКБ.

Своєю чергою алматинський бізнесмен Рафік Джарилкасимов опублікував відео зі зверненням до інших держав у зв'язку з планами ОДКБ ввести армійські підрозділи на територію Казахстану.

Кадри публікує Телеграм-канал "Український Діалог".

"У нас сьогодні вдома сварка. Ми посварилися зі своїми керівниками. Але це нікого не стосується... Владо, якщо ви, барани, не зуміли забезпечити діалог зі своїм народом, чому тепер хтось із палицею й автоматом повинен мене виховувати? Так, є деструктивні елементи. Так, є кримінальні злочини. Але це наша справа", – заявив він.

За словами чоловіка, будь-яке іноземне втручання у внутрішні справи Казахстану вважається вторгненням. Владу країни на чолі з президентом країни Токаєвим він звинуватив у зраді батьківщини.

Джарилкасимов підкреслив, що рішення про введення військ ОДКБ до Казахстану суперечить статуту та законам, оскільки це можна робити лише за зовнішньої агресії. Застосування військ проти народу він вважає військовим злочином, каральною операцією й іноземною інтервенцією.

Жителі Казахстану у соціальних мережах також масово висловлюють протест.

"Це фатальна помилка. Але, можливо, заради цього і відбувалося розгойдування.

Ми самі зможемо навести лад, нам не потрібні іноземні війська. Якщо їх введуть, то це буде вже боротьба за незалежність, вийдуть ще більше людей.

Ввести війська інших країн, особливо Росії,  це зрада свого народу, це визнання своєї неспроможності як президента. Ми, КАЗАХИ, самі повинні та можемо впоратися з цією ситуацією.

Коли потрібно було зачистити аеропорт для російських військ, наказали та через пів години аеропорт став чистим. Просто комусь потрібні російські війська, тому влаштували спеціальне розграбування міста", – пишуть жителі Казахстану.

Раніше стало відомо, скільки власних військових Кремль відправить на придушення протестів до сусіднього Казахстану. Згідно з офіційною інформацією, контингент російських військових буде найбільшим і становитиме 3000 військовослужбовців. Значно менший склад військових у країну відправить решта членів ОДКБ. Білорусь відправляє до Казахстану 500 військовослужбовців, Таджикистан – 200, Вірменія – 70. Киргизія поки що не вирішила, чи відправляти військових до країни.

Повідомлялося, що до Казахстану можуть увійти "миротворці" з РФ і Білорусі, оскільки президент країни попросив допомоги в ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку) у подоланні "терористичної загрози". Спочатку ЗМІ розповсюдили інформацію, нібито у військовому союзі вже заявили, що незабаром відправлять туди війська. Наразі ці дані підтвердив прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Він розповів про ухвалення рішення на користь звернення президента Токаєва.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв за підсумками звернення по допомогу до ОДКБ отримає від Росії зовсім не ті війська, про які просив. Про це повідомляють журналісти російського видання Readovka.

Раніше про ситуацію у Казахстані висловилися у Євросоюзі. У Брюсселі назвали неприпустимими дії, які можуть призвести до ескалації насильства, але при цьому підтвердили право казахстанського народу на мирний протест.

Нагадаємо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до глав держав-членів ОДКБ по допомогу через ситуацію у республіці. Те, що відбувається у країні, він назвав "зовнішньою агресією" та заявив про "загрозу цілісності держави".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини