6 січня 2022, 10:00

Під час зачистки Алмати силовики пішли на крайні заходи – жертвами є десятки мітингувальників

У місцевій поліції зазначили, що наразі з'ясовуються особи вбитих в ексстолиці Казахстану.

Під час зачистки Алмати силовики пішли на крайні заходи – жертвами є десятки мітингувальників

У колишній столиці Казахстану Алмати сьогодні вранці від мітингувальників зачистили центральну площу, повідомляє Диалог.UA.

Як повідомляється, центр міста оточили кілька сотень силовиків у повному бойовому обмундируванні з масками та відкрили вогонь на поразку по демонстрантах. У результаті під час т. з. "АТО" в Алмати розстріляно десятки людей, їх особи з'ясовуються.

Також, за даними Департаменту поліції, минулої ночі активісти намагалися штурмувати будинок поліції. У результаті також десятки демонстрантів було ліквідовано.

Примітно, що з ранку алмаатинцям розсилали SMS-повідомлення про проведення "АТО" у місті з вимогами залишатися вдома.

Треба сказати, що з цього тижня по всьому Казахстану розпочалися масові протести проти збільшення вартості ЗПГ і хабарництва. Мітингувальники у всіх містах вимагали відставки президента Касима-Жомарта Токаєва, до того ж демонстранти намагалися захопити адмінустанови.

Проте правоохоронці застосовують силу проти незадоволених чинною владою, вже затримано сотні людей. В усіх регіонах країни діє надзвичайний стан.

Напередодні в Алмати з метою наведення порядку провели т. зв. "АТО": силовики оточили активістів, була стрілянина.

Нагадаємо, український політик Березавважає, що за діями влади Казахстану та їхньою реакцією на протести може стояти Кремль.

А Пашинян повідомив, що колективні миротворчі сили ОДКБ увійдуть до охопленого протестами Казахстану на обмежений за часом період.

Автор: Влад Коваленко

Останні новини