6 січня 2022, 09:48

У Білому домі відповіли Росії щодо мітингів у Казахстані

У Вашингтоні заявили, що США не мають відношення до заворушень, які зараз відбуваються у Казахстані.

У Білому домі відповіли Росії щодо мітингів у Казахстані

Учора, 5 січня, у Білому домі заявили, що вони уважно спостерігають за подіями у Казахстані. При цьому США відкинули звинувачення з боку Росії.

Спікер Білого дому Джен Псакі заявила, що у Вашингтоні уважно стежать за ситуацією у Казахстані. Вони закликають чинну владу бути стриманою та спокійною, інформує "Голос Америки".

У Білому домі також відповіли Росії, що США не мають жодного відношення до заворушень, що трапляються на вулицях міст Казахстану.

Нагадаємо, у Казахстані з 2 січня люди вийшли на вулиці з вимогою скасувати підвищення ціни на скраплений газ. Президент країни Токаєв вирішив відправити весь уряд у відставку. Водночас запроваджено НС і комендантську годину у трьох регіонах.

Учора, 5 січня, президент Казахстану звернувся по допомогу до ОДКБ із проханням вислати до країни миротворців. Білорусь і Росія вже відправили своїх солдатів до Казахстану. Таджикистан також висловив готовність надати своїх миротворців.

Вже вчора у ході "АТО" в Алмати було вбито десятки людей, особистість яких встановлюються. Місцеві ЗМІ пишуть, що люди намагалися захопити будинок поліції.

Раніше прем'єр-міністр Вірменії підтвердив інформацію про те, що Токаєв попросив допомоги у ОДКБ. Росія та Білорусь дали згоду на введення до Казахстану своїх миротворців.

Нагадаємо, у ніч на 6 січня в Алмати біля будівлі поліції та мерії була перестрілка між мітингувальниками та силовиками.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини