5 січня 2022, 22:30

Поблизу Алмати точиться бій за участю десантників – Токаєв

Президент Казахстану звинуватив протестувальників у захопленні стрілецької зброї.

Поблизу Алмати точиться бій за участю десантників – Токаєв

Поблизу казахстанського мегаполіса міста Алмати протестувальники вступили у бій із повітряно-десантними підрозділами Міноборони Казахстану.

З такою заявою виступив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв на засіданні Ради безпеки республіки.

Він звинуватив демонстрантів у захопленні адміністративних будівель і приміщень, де зберігається стрілецька зброя.

"Нам добре відомо, вони вчиняють безлад нині в Алмати та в інших містах", – сказав глава держави.

Тим часом у комендатурі Алмати повідомили про нібито мародерство з боку учасників акції протесту та заявили, що дії демонстрантів "ставлять під загрозу" безпеку мешканців міста.

Водночас Управління громадського здоров'я спростувало інформацію про заворушення у міській клінічній лікарні №4. У відомстві зазначили, що керівництво медустанови перебуває на місці, чергові підрозділи виконують свої функції у штатному режимі.

Раніше заступник мера Алмати Єржан Бабакумаров повідомив, що силовики почали зачищати місто від протестувальників. Зокрема, їм нібито вдалося звільнити від демонстрантів аеропорт. Влада Казахстану називає свої дії "антитерористичною операцією".

До цього президент Казахстану звернувся за допомогою до Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ). Він вважає такий крок "доречним і своєчасним" і заявив про акт "зовнішньої агресії" у країні.

Своєю чергою у Білому домі назвали повідомлення Росії про причетність США до подій у Казахстані такими, що не відповідають дійсності. У Вашингтоні нагадали, що Москва неодноразово була помічена у поширенні подібних фейків.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини