5 січня 2022, 22:16

Силовики Токаєва розпочали зачистку Алмати від протестувальників – триває "антитерористична операція"

В Алмати, охопленій масштабними протестами, розпочалася “антитерористична операція”.

Силовики Токаєва розпочали зачистку Алмати від протестувальників – триває "антитерористична операція"

У казахській Алмати силовики розпочали “зачистку” протестувальників.

Про це казахським ЗМІ повідомив заступник мера міста Єржан Бабакумаров, повідомляє Діалог.UA.

За попередніми даними, у рамках спецоперації аеропорт Алмати вже звільнений від протестувальників і переводиться у штатний режим роботи. Однак підтвердження цієї інформації наразі немає.

Варто зазначити, що саме в Алмати відбувалися найсерйозніші зіткнення протестувальників із силовиками. Заворушення розпочалися ввечері 4 січня: люди палили поліцейські машини, захоплювали державні будівлі, зокрема акімат, а також об'єкти інфраструктури.

Зауважимо, що про антитерористичну операцію в Алмати стало відомо відразу після звернення до народу президента Казахстану Касим-Жомарта Томаєва. Він повідомив, що звернувся за допомогою до ОДКБ та анонсував введення у країну військ РФ і Білорусі для наведення порядку.

Контекст

Протести у Казахстані розпочалися на початку січня через підвищення цін на газ на 50%. Ситуація швидко вийшла з-під контролю. Мітинги переросли у заворушення та зіткнення з поліцією. Є загиблі та постраждалі.

Головними вимогами протестувальників стало покращення умов життя та ліквідація корупційного режиму Нурсултана Назарбаєва.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що, за версією росЗМІ, головною метою захоплення протестувальниками аеропорту в Алмати було не дати РФ висадити у країні свої війська.

Ми також писали, що в Алмати протестувальники нападають на швидкі, громлять лікарні, тисячі людей захопили резиденцію президента.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини