5 січня 2022, 16:04

У РФ заявили про готовність Назарбаєва залишити Казахстан і назвали причину

Нурсултан Назарбаєв нібито готовий виїхати за межі Казахстану з метою лікування.

У РФ заявили про готовність Назарбаєва залишити Казахстан і назвали причину

Перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, який останнім часом обіймав посаду голови Ради безпеки республіки, нібито готовий залишити країну "для лікування".

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов із посиланням на джерела у МЗС РФ.

"Назарбаєв готовий залишити Казахстан для лікування (джерело у МЗС)", – сказано у повідомленні.

За даними порталів, що відстежують пересування авіації, літак зятя Назарбаєва Тимура Кулібаєва (чоловіка Дінари Назарбаєвої) нині прямує до Киргизстану. Хто на борту лайнера, невідомо.

Тим часом російське РИА "Новости" з посиланням на власні джерела повідомляє, що Казахстан не просив допомоги по лінії Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) у зв'язку з протестами у країні.

Нагадаємо, у середу, 5 січня, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв усунув Назарбаєва з посади голови Ради безпеки та сам зайняв його місце. При цьому Назарбаєв, згідно зі спецзаконом, був довічним головою Радбезу, а про скасування зазначеного закону нічого не повідомлялося.

Відставка відбулася на тлі масових протестів в Алмати й інших містах Казахстану. Учасники акцій, зокрема, вимагають відставки президента, проведення дострокових виборів і звільнення всіх політв'язнів.

Частина силовиків Алмати вже перейшла на бік протестувальників і підтримала народне повстання. Тим часом Токаєв пообіцяв "жорсткі дії" щодо "правопорушників" під час протестів.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини