5 січня 2022, 12:11

Літак уряду Казахстану вилетів до Росії, країну масово залишають бізнес-джети – ЗМІ

У Мережі з'явилася інформація про втечу еліт із Казахстану на тлі масових протестів, що охопили країну напередодні.

Літак уряду Казахстану вилетів до Росії, країну масово залишають бізнес-джети – ЗМІ

З Казахстану за останню добу вилетіло до Європи близько 10 приватних рейсів. Експерти вважають, що бізнес-еліти починають рятуватися втечею.

Як випливає з даних сервісу Flightradar24, який відстежує траєкторію та маршрут руху повітряних суден у режимі реального часу, за останню добу з Астани й Алмати до Європи вилетіло близько десяти приватних літаків, які належать різним бізнесменам Казахстану.

Більше того, Телеграм-канал "Український Діалог" повідомляє, що урядовий бізнес-джет вилетів із Казахстану на територію Росії.

Склад пасажирів літака залишився невідомим.

"Хто б це міг бути? Очевидно, що майбутнє президента Токаєва та клану Назарбаєва зовсім неочевидне. Незабаром вилітати може бути вже пізно", - зазначають журналісти.

Ситуація у Казахстані загострюється: протестуючі у Жанаозені висунули радикальні вимоги, закликаючи змінити владу у країні та повернутись до Конституції 1993 року. Сьогодні з ранку у місті, з якого розпочалися казахстанські протести, Жанаозене зібралося близько 12 000 людей, повідомляють місцеві ЗМІ. Мітингувальники висунули свої вимоги: зміна режиму, проведення народних виборів акіма кожної області та міста, повернення Конституції 1993 року, прихід до влади позасистемної людини.

Увечері 4 січня казахстанський президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до народу із закликом припинити протести. Відеозвернення було поширене центральними телеканалами країни. Токаєв просить співвітчизників "виявити розсудливість", а також "не піддаватися на провокації зсередини та ззовні, ейфорії мітингівщини та вседозволеності".

Раніше Діалог.UA повідомляв, що в Алмати десятки тисяч казахстанців прямують до площі Республіки - силовики безсилі.

Ми також писали, що уряд Казахстану вийшов до мітингувальників в Актау й озвучив рішення щодо зрідженого газу.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини