5 січня 2022, 11:12

У Казахстані люди розпочали штурм держадміністрацій: в Алмати й Актобе виламують двері, силовики біжать

У великих містах Казахстану протестувальники перейшли до штурму місцевих адміністрацій, у силовиків відбирають зброю.

У Казахстані люди розпочали штурм держадміністрацій: в Алмати й Актобе виламують двері, силовики біжать

Протести у Казахстані перейшли у фазу гострого протистояння з владою: мітингувальники почали штурмувати адміністративні будівлі в Алмати й Актобе. Як повідомляють місцеві ЗМІ, в Актобе мітингувальники штурмом беруть акімат (регіональний орган виконавчої влади, районна державна адміністрація).

Кадри публікує Телеграм-канал "Український Діалог".

Вкрай напружена ситуація встановилася в Алмати, де близько 3 000 протестувальників із гумовими кийками штурмують акімат, поліція обороняється світлошумовими гранатами, повідомляє Sputnik Казахстан. Відібравши гранати й амуніцію у силовиків, протестуючі рушили на площу Республіки, де розташовані головні адміністративні будівлі міста. Поліцейські відступили до старої резиденції, вона знаходиться за 50 метрів від акімату.

В Актобе на площі зібралося кілька десятків тисяч людей, люди прорвалися через оточення. На опублікованих кадрах видно, наскільки кількість протестувальників перевищує кількість силовиків, які намагаються чинити опір. Наблизившись до входу у будинок, протестуючі почали виламувати вхідні двері акімату.

Згідно з останньою інформацією протестувальників, які штурмували акімат в Актобе, силовики закидали світлошумовими гранатами.

Також у Мережі поширюються повідомлення про постраждалих: чоловікові відірвало пальці на ногах, жінка отримала травму живота.

Ситуація у Казахстані загострюється: протестуючі у Жанаозені висунули радикальні вимоги, закликаючи змінити владу у країні та повернутись до Конституції 1993 року. Сьогодні з ранку у місті, з якого розпочалися казахстанські протести, Жанаозене зібралося близько 12 000 людей, повідомляють місцеві ЗМІ. Мітингувальники висунули свої вимоги: зміна режиму, проведення народних виборів акіма кожної області та міста, повернення Конституції 1993 року, прихід до влади позасистемної людини.

Увечері 4 січня казахстанський президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до народу із закликом припинити протести. Відеозвернення було поширене центральними телеканалами країни. Токаєв просить співвітчизників "виявити розсудливість", а також "не піддаватися на провокації зсередини та ззовні, ейфорії мітингівщини та вседозволеності".

Раніше Діалог.UA повідомляв, що в Алмати десятки тисяч казахстанців прямують до площі Республіки - силовики безсилі.

Ми також писали, що уряд Казахстану вийшов до мітингувальників в Актау й озвучив рішення щодо зрідженого газу.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини