5 січня 2022, 10:28

У Казахстані силовики переходять на бік народу, протестувальники захопили військову техніку

Силовики переходять на бік протестувальників у Казахстані, кількість людей на вулицях продовжує зростати.

У Казахстані силовики переходять на бік народу, протестувальники захопили військову техніку

У Казахстані, який охопили масові протести, ситуація продовжує розвиватися стрімко: протестувальникам вдалося захопити військову спецтехніку. Більше того, частина силовиків Алмати вже перейшла на бік протестувальників і підтримала народне повстання.

Кадри публікує Телеграм-канал "Український Діалог".

На опублікованих очевидцями відео колона з кількох тисяч казахстанців рухається у бік центру Алмати, використовуючи захоплену техніку силовиків. На північному заході Казахстану силовики також підтримали народний протест: за омоновцями в Алмати на бік протестувальників перейшли і поліцейські в Актобе.

Експерти зазначають, що ключовий фактор протестів у Казахстані - чи відстоюватимуть мітингуючі вимоги про зміну влади та нові вибори?

Зараз казахстанські держмедіа (включаючи російські) активно розвивають тезу, що вимоги протестувальників мають виключно соціальний характер і вони вже задоволені президентом Токаєвим, який також відправив у відставку власний уряд. Проте реальність далека від фантазій технологів і події у Жанаозені, звідки й пішли протести, показові.

Люди хочуть серйозних змін, включаючи політичну трансформацію. Їхні претензії мають системний характер і звернені вони до клану Назарбаєва: у самостійність постаті нинішнього президента ніхто не вірить.

"Головне питання - чи з'являться у містах Казахстану лідери протесту, які закликатимуть відстоювати вимоги про зміну влади та нові вибори, і чи будуть люди стояти до кінця за ці вимоги? Поки у протестувальників все виходить з легкістю, серйозного опору місцеві силовики їм не чинать" , – зазначає видання Readovka.

Увечері 4 січня казахстанський президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до народу із закликом припинити протести. Відеозвернення було поширене центральними телеканалами країни. Токаєв просить співвітчизників "виявити розсудливість", а також "не піддаватися на провокації зсередини та ззовні, ейфорії мітингівщини та вседозволеності".

Раніше Діалог.UA повідомляв, що в Алмати десятки тисяч казахстанців прямують до площі Республіки - силовики безсилі.

Ми також писали, що уряд Казахстану вийшов до мітингувальників в Актау й озвучив рішення щодо зрідженого газу.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини