4 січня 2022, 15:24

Уряд Казахстану вийшов до мітингувальників в Актау й озвучив рішення щодо зрідженого газу

Ціну на зріджений газ у Казахстані знижено до 50 тенге, як і вимагали учасники мітингів.

Уряд Казахстану вийшов до мітингувальників в Актау й озвучив рішення щодо зрідженого газу

Третій день поспіль у Казахстані тривають протести проти підвищення ціни на зріджений газ. З 1 січня 2022 року ціна на газ зросла до 120 тенге за літр (близько 27 центів). Жителі країни вимагали залишити ціну у районі 50-60 тенге.

У ніч із 3 на 4 січня жителі Актау вийшли на вулиці міста, висунувши вимоги щодо зниження ціни на зріджений газ, інформує "Спутник Казахстана".

Сьогодні, 4 січня, заступник прем'єр-міністра Казахстану Єрали Тугжанов вийшов на площу в Актау та звернувся до мітингувальників із заявою. За його словами, урядова комісія вирішила залишити ціну на зріджений газ у розмірі 50 тенге, як того і вимагав народ.

3-4 січня уряд країни стягнув до аеропорту та центральної площі Актау поліцейські автозаки й армійські вантажівки.

Протести охопили й Мангістау, де робітники погрожували страйком у разі відмови знизити ціну на газ. Того ж дня в Астані поліція затримала 8 людей, які прийшли підтримати протестувальників.

Ввечері 3 січня президент країни Касим-Жомарт Токаєв закликав розглянути ситуацію у Жанаозені й ухвалити рішення у правовому полі.

Через добу глава держави заявив про створення урядової комісії, щоб розібратися у ситуації, що склалася.

Водночас у Міністерстві енергетики заявили, що обсяги споживання зрідженого газу з кожним роком зростають, а ціни залишаються на рівні минулих років.

Компанія "Казахський газопереробний завод" – єдине підприємство з виробництва зрідженого газу у Мангістауській області. Понад 3,5 тисячі тонн поставляються з інших регіонів. Обладнання заводу ще періоду 1973 року.

У 2011 році у Казахстані був страйк у Жанаозені, коли робітники вимагали покращення умов праці. У той період проти мітингувальників використали зброю, внаслідок чого постраждали страйкарі.

Раніше ми повідомляли, що на третій день протестів у Казахстані через зростання ціни на зріджений газ у країні планується справжній Майдан.

Нагадаємо, у грудні 2021 року представники військових відомств США та Казахстану підписали договір про співпрацю у військовій сфері, яка розрахована до 2027 року.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини