4 січня 2022, 10:11

Прем'єр Польщі пояснив, як Путін "перевіряє" Європу

Матеуш Моравецький висловив свою думку щодо складної ситуації на європейському газовому ринку.

Прем'єр Польщі пояснив, як Путін "перевіряє" Європу

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що Кремль перевіряє межі безкарності своїх дій. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook 3 січня, передає Діалог.UA.

"Росія перевіряє, як далеко може собі дозволити зайти щодо Європи. (Президент РФ) Володимир Путін використовує силові методи у кожній площині, включно з економікою. Він знає, що його влада залежить від ціни на газ", – написав голова польського уряду.

За його словами, Путін робить усе можливе, щоб Європа залишалася залежною від російського постачання газу.

Моравецький наголосив, що ЄС зараз дуже важливо зберігати єдність і солідарність.

Як раніше зазначав прем'єр Польщі, заява президента Росії Володимира Путіна про те, що введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік – 2" призведе до зниження цін на "блакитне паливо" у Європі, є яскравим свідченням того, що зазначена магістраль використовується Кремлем із метою газового шантажу.

Нагадаємо, ситуація на газовому ринку Європи близька до катастрофи у зв'язку із сильними холодами та скороченням поставок "блакитного палива" з Росії.

Крім того, Росія відповість у Європейському суді за газовий шантаж та зловживання монополією. "Нафтогаз" звинуватив "Газпром" у створенні штучного дефіциту газу у Європі та подав позов.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини