4 січня 2022, 09:57

Росмуссен розповів, як треба реагувати НАТО на ультиматум, поставлений Путіним

Україну та Грузію настав час прийняти у НАТО та дати гарантії захисту своїх союзників.

Росмуссен розповів, як треба реагувати НАТО на ультиматум, поставлений Путіним

Колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав НАТО не погоджуватися з президентом Росії, а дати йому зрозуміти, що не можна постійно ставити свої ультиматуми. Він закликає Альянс зробити Україну та Грузію повноправними членами НАТО з усіма правами, включаючи захист союзників у разі агресії.

Учора, 3 січня, Расмуссен дав розгорнуте інтерв'ю ресурсу Politico щодо того, як поводитися НАТО у тих умовах, які зараз Альянсу намагається диктувати Росія.

Ексгенсек НАТО просить не йти на вимоги Путіна щодо нерозширення Альянсу на схід. Расмуссен нагадав, що 1999 року Москва поставила свій підпис під Хартією ОБСЄ щодо того, що всі держави мають повне право обирати собі міру безпеки та вступати до того чи іншого альянсу.

Расмуссен нагадав, що свого часу НАТО обіцяв Україні та Грузії "місце за столом" і зараз настав час виконати всі обіцянки, тим більше що апетити Путіна можуть з кожним роком тільки зростати. Колишній генсек пропонує дати добро і на статтю № 5 НАТО, де йдеться, що Альянс може захистити лише частину території, яку контролюють у Києві та Грузії.

Якщо зараз НАТО піде на поступки Кремлю, це означатиме поразку демократії та хороші новини для Росії.

10 січня у Женеві мають відбутися переговори між США та Росією щодо "гарантій безпеки". 12 січня Росія проведе переговори з НАТО, а ще через день – із представниками ОБСЄ.

Володимир Путін заявляв, що у разі відмови приймати вимоги Росії наслідки можуть бути "різними". При цьому глава Кремля відмовився конкретизувати інформацію.

Ще у 2019 році Расмуссен заявляв, що Україну приймуть у НАТО після цілої низки реформ, але, головне, необхідно, щоб усі члени Альянсу дали добро на вступ України до НАТО.

Нагадаємо, демократ Шифф все ще не виключає, що Путін може наказати про вторгнення російської армії в Україну. При цьому він закликає робити ставку на економічні санкції.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини