30 грудня 2021, 18:26

Бербок уникла відповіді на питання про постачання німецької зброї в Україну

У Берліні заявили, що виступають за дипломатичний шлях вирішення конфлікту між Україною та Росією.

Бербок уникла відповіді на питання про постачання німецької зброї в Україну

В уряді ФРН дали зрозуміти, що на сьогодні не збираються здійснювати постачання зброї в Україну, але погрожували Росії політичними й економічними наслідками у разі нової агресії.

Про це заявила голова МЗС Німеччини Анналена Бербок в інтерв'ю dpa, опублікованому на сайті німецького зовнішньополітичного відомства.

Журналісти нагадали міністрові слова співголови "Зелених", віцеканцлера Роберта Хабека, який раніше не виключав можливості постачання зброї Україні, та поцікавилися у Бербок, чи можливий такий сценарій.

Керівник німецької дипломатії уникла прямої відповіді на це питання, але заявила, що Європейський Союз і країни "Великої сімки" чітко дали зрозуміти Росії: подальша військова ескалація на кордоні з Україною та порушення її територіальної цілісності призведуть до політичних та економічних наслідків.

За словами міністра, Захід має довгий список заходів, які можуть бути втілені проти Москви, але нині головне завдання полягає у тому, щоб домогтися деескалації шляхом дипломатії у "нормандському форматі", у рамках ОБСЄ та у Раді Росія – НАТО.

Коментуючи ситуацію навколо газопроводу "Північний потік – 2", Бербок нагадала про домовленості колишнього уряду ФРН із США, у яких міститься обіцянка не дозволити Росії використати енергоресурси як геополітичну зброю.

"Це все ще актуально сьогодні", – наголосила міністр.

Раніше голова Міноборони України Олексій Резніков підтвердив, що Німеччина минулого місяця блокувала постачання антидронових рушниць литовського виробництва, придбаних Києвом через структуру НАТО. Міністр назвав помилковим рішення Берліна відмовитися від постачання в Україну оборонної зброї.

Нагадаємо, напередодні стало відомо про рішення Німеччини передати у розпорядження Збройних Сил України мобільний польовий шпиталь.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини