30 грудня 2021, 17:35

Китай пригрозив США "нестерпною ціною" через Тайвань

Китай звинуватив Америку у порушенні обіцянок, які були дані під час встановлення дипломатичних відносин між країнами.

Китай пригрозив США "нестерпною ціною" через Тайвань

Пекін звинуватив Вашингтон у "спотворенні" принципу єдиного Китаю та заохоченні сил, що відстоюють незалежність Тайваню, а також пригрозив "нестерпною ціною" за дії стосовно частково визнаної острівної держави.

Таку заяву зробив голова МЗС КНР Ван I, інформує AFP.

За словами міністра, втручання Сполучених Штатів у події навколо Тайваню може спровокувати "небезпечну ситуацію".

У Пекіні вважають, що США не дотрималися обіцянок, даних при встановленні дипломатичних відносин із КНР, і продовжують підтримувати сили, які прагнуть незалежності самоврядного острова. Це не лише створює небезпечну ситуацію у регіоні, а й змусить Америку заплатити "нестерпну ціну", пригрозив керівник китайської дипломатії.

Раніше президент США Джо Байден уточнив, що політика Вашингтона щодо Тайваню не зазнала жодних змін: Америка не визнає незалежність острова, але готова допомогти йому у разі агресії з боку КНР.

Пекін розцінює будь-яку офіційну заяву про незалежність Тайваню як провокацію та погрожує серйозними наслідками.

Поділ Китаю на материкову та Китайську Республіку (Тайвань) відбувся у ході громадянської війни у 1949 році. Пекін вважає острів невіддільною частиною КНР. Вашингтон на офіційному рівні визнає суверенітет КНР над Тайванем, дотримуючись політики "одного Китаю".

Нагадаємо, наприкінці жовтня повідомлялося, що Китай збільшив військову активність біля узбережжя Тайваню. Йдеться про модернізацію трьох авіабаз.

Своєю чергою у Пентагоні не очікують, що Пекін у найближчі два роки буде робити спроби встановлення контролю над Тайванем військовим способом.

Тим часом Міністерство оборони Тайваню розповіло про плани закупити 100 американських берегових ракетних комплексів і 404 ракети Harpoon.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини