29 грудня 2021, 09:51

Байден про можливу зустріч з Путіним на початку 2022 року

10 січня представники США та Росії мають обговорити питання гарантій безпеки. Проте невідомо, чи буде на зустрічі голова Білого дому.

Байден про можливу зустріч з Путіним на початку 2022 року

Учора, 28 грудня, багато ЗМІ написали про те, що вже 10 січня 2022 року відбудеться зустріч представників Росії та США щодо питань гарантій безпеки. Американські ЗМІ поцікавилися у голови Білого дому, чи він готовий взяти участь у цій зустрічі.

Джо Байден вирішив уникнути прямої відповіді на запитання, але при цьому сказав тільки одне: "Побачимо", - інформує Reuters.

На сьогоднішній день ні у США, ні у Росії не розуміють, у якому форматі пройде зустріч 10 січня 2022 року та хто на ній буде присутній.

Москва чекає від Вашингтона конкретних кроків у цьому напряму та сподівається, що зустріч пройде на найвищому рівні глав двох держав. У США не виключають, що зустріч може пройти на нижчому рівні, оскільки особливо обговорювати поки що нічого.

МЗС Росії ще минулого тижня вислав у США свої вимоги щодо гарантій безпеки, які повністю не задовольняють Вашингтон.

Один із головних пунктів – це відмова приймати Україну до складу НАТО та не дозволити розширюватися Альянсу на Схід.

Востаннє Путін і Байден бачили 7 грудня під час онлайн-конференції. Йшлося про ситуацію на кордоні з Україною та про "червоні лінії".

Раніше Боррель висловив свою думку щодо майбутніх переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки.

Нагадаємо, в адміністрації Білого дому заявили, що вони ведуть прямий діалог з Росією та попереджають Москву про санкції, які підуть за вторгненням РФ в Україну.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини