25 грудня 2021, 08:27

Настав час стати на бік України: у сенаті США закликали передати Києву нову зброю

Україна стояла на боці Заходу у 2014 році, сьогодні Захід має стати на бік України, вважають американські сенатори.

Настав час стати на бік України: у сенаті США закликали передати Києву нову зброю

Два американські сенатори, Роб Портман із Республіканської партії та представниця демократів Джин Шахін, закликали адміністрацію президента США передати Києву нову зброю.

Про це політики написали у своїй статті для The Washington Post, яка вийшла під таким заголовком: "Україна стояла на стороні Заходу у 2014 році, сьогодні ми маємо стати на бік України".

У матеріалі зазначається, що у 2014 році Росія незаконно анексувала Крим та окупувала частину територій Донецької та Луганської областей. Україна вистояла та виявила неабияку витримку, але російська агресія продовжується. На сьогодні Москва зосередила у прикордонних з Україною районах близько 100 тис. військових і близько сотні батальних тактичних груп, включаючи танки, артилерію та бронетехніку. Експерти припускають: російське вторгнення в Україну може статися вже у січні.

Сенатори нагадують, що адміністрація Джо Байдена зробила ставку на дипломатію щодо стримування Росії. Однак ці зусилля мають поєднуватися з необхідними економічними та військовими заходами, впевнені автори статті.

Надані раніше Україні великокаліберні кулемети та протитанкові ракетні комплекси призначалися для стримування підконтрольних Росії бойовиків на Донбасі. На тлі повномасштабного вторгнення російських військ в Україну допомогу Києву в оборонній сфері має бути збільшено. Зокрема, США необхідно поставити Україні протиповітряні та протикорабельні системи, а також засоби радіоелектронної боротьби.

Крім того, сенатори закликають господаря Білого дому не схиляти президента України Володимира Зеленського до поступок у Мінських угодах і переглянути питання щодо запровадження санкцій щодо газопроводу "Північний потік – 2".

Раніше американські ЗМІ повідомили, що Україна попросила у США системи протиповітряної оборони Patriot на тлі активізації російських військ біля українських кордонів.

Крім того, стало відомо, що США розпочнуть передачу Україні 12 бойових катерів Mark VI у 2022 році. Кораблі будуть використовуватися для захисту акваторій та інфраструктури морських портів.

До цього у Пентагоні повідомили, що у 2021 році США передали Україні 30 протитанкових комплексів Javelin.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини