24 грудня 2021, 10:02

У США заявили, що Путін знайшов новий привід для вторгнення в Україну

Росія чудово розуміє, що пропонує Заходу "гарантії безпеки", які НАТО не виконуватиме.

У США заявили, що Путін знайшов новий привід для вторгнення в Україну

На початку поточного тижня Росія передала США своє бачення "гарантій безпеки", де йдеться про нерозширення НАТО на Схід. Учора, 23 грудня, під час брифінгу з журналістами президент Росії ще раз акцентував увагу на "червоних лініях" і на готовності завдати "удару у відповідь", якщо Захід не прийме пропозицію від Росії.

Експосол США в Україні Стівен Пайфер не сумнівається, що "російську доктрину" про "гарантії безпеки" НАТО не братиме за основу, інформує "РБК-Україна".

Це стане новою причиною, через яку Путін може наказати вторгнення в Україну, оскільки Захід відмовився виконувати його вимоги.

Колишній посол взагалі сумнівається у тому, що Путін готовий серйозно обговорити "гарантії безпеки", оскільки документ, складений Росією, Захід точно не сприйме як основу.

Пайфер не сумнівається, що головною метою Кремля був намір створити такий документ, від якого у НАТО відмовляться, і тоді Росія матиме новий привід вторгнення в Україну.

Уперше Росія висунула вимоги до США та НАТО 17 грудня, опублікувавши документ на сайті МЗС РФ. Найголовнішим пунктом була відмова приймати Україну до складу НАТО. Також там йшлося про заборону розміщувати на території колишніх союзних республік ракет, націлених у бік Москви.

Захід негативно відреагував на вимоги Росії, заявивши знову, що будь-яка країна має повне право стати членом Альянсу.

Також Столтенберг нагадав Путіну, що НАТО ніколи не давав обіцянок Росії не розширюватися на Схід.

Раніше в адміністрації Білого дому відкинули пропозиції Путіна щодо "гарантій безпеки", а також відмовилися від зустрічі у Женеві у 2022 році.

Нагадаємо, журналісти Bloomberg опублікували нові знімки з супутника, на яких можна побачити нову військову техніку в Єльні (Росія), неподалік кордону з Україною.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини