23 грудня 2021, 20:33

Столтенберг розвіяв міф Путіна про НАТО

У НАТО заявили, що ніколи не давали обіцянок не розширюватися на Схід.

Столтенберг розвіяв міф Путіна про НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг спростував твердження президента РФ Володимира Путіна про те, що Альянс нібито колись давав обіцянку Москві не розширюватися у напрямку російських кордонів.

Про це урядовець повідомив в інтерв'ю DPA.

Генсек вказав на установчий договір Північноатлантичного альянсу, у якому чорним по білому написано, що будь-яка країна Європи може претендувати на вступ до згаданого військово-політичного блоку.

Крім того, є низка інших міжнародних документів, наприклад Паризька Хартія, Гельсінський Заключний пакт, установчий акт Росія – НАТО, які чітко визначають, що держави мають право самостійно обирати свій зовнішньополітичний курс. Це є ключовим принципом європейської безпеки, під яким, зокрема, підписалася російська сторона.

Столтенберг нагадав висловлювання колишнього радянського лідера Михайла Горбачова, який підтвердив, що тема вступу до НАТО нових держав ніколи не обговорювалася до об'єднання Німеччини.

Раніше Столтенберг дав зрозуміти, що НАТО ніколи не піде на поводу у Росії щодо членства України в Альянсі.

Нагадаємо, під час щорічної великої пресконференції Путіна, що відбулася 23 грудня, президент РФ вкотре повторив міф про те, що Росії нібито у 90-ті роки обіцяли не розширювати НАТО на Схід. Господар Кремля поскаржився, що Москву "обдурили", провівши п'ять хвиль розширення Альянсу.

До цього у Росії оприлюднили запропонований Вашингтону проєкт угоди про так звані "гарантії безпеки", у якому міститься вимога до НАТО повернутися до кордонів 1997 року.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини