22 грудня 2021, 10:07

Столтенберг озвучив головне завдання на засіданні ради Росія – НАТО

На початку 2022 року буде скликано раду Росія – НАТО, щоб обговорити ситуацію на кордоні з Україною.

Столтенберг озвучив головне завдання на засіданні ради Росія – НАТО

Учора, 21 грудня, генсек НАТО Йенс Столтенберг провів брифінг у зв'язку з останніми заявами з боку президента Росії та голови Міноборони РФ. Він також анонсував раду Росія – НАТО, яка відбудеться на початку наступного року.

Генсек дав зрозуміти, що всі члени НАТО мають єдину позицію щодо останніх дій з боку Росії. Альянс готовий до відкритого діалогу з Москвою, інформує сайт НАТО.

Столтенберг за те, щоб усі питання вирішувалися мирним шляхом за переговорним столом. Проте будь-який діалог із Росією вибудовуватиметься від тих принципів європейської безпеки, які були закріплені документально протягом останніх десятиліть. Альянс не буде щось нове вигадувати чи від чогось відмовлятися через забаганки Кремля. На сьогоднішній день будь-яка країна світу може приєднатися до НАТО, включаючи й Україну.

Столтенберг дав зрозуміти Путіну, що під час майбутнього діалогу Альянс обов'язково консультуватиметься зі своїми партнерами та з Україною. Проте на сьогоднішній день найголовнішою метою діалогу буде зняття напруги біля кордону з Україною.

У НАТО заявили, що їм нічого не відомо про плани Путіна щодо вторгнення в Україну. Проте з кожним новим днем Москва лише нарощує свої сили на кордоні. Альянс ще раз наголосив, що будь-яке вторгнення в іншу країну матиме наслідок.

Минулого тижня у НАТО вирішили привести у повну бойову готовність Сили швидкого реагування у складі 40 тисяч військовослужбовців. Протягом п'яти днів вони готові виконати поставлене їм завдання.

Раніше британські ЗМІ стверджували, що Росія готує план із вторгнення в Україну на 25 грудня 2021 року.

Нагадаємо, за словами Шойгу, Вашингтон вирішив використати Україну, Молдову та Грузію з єдиною метою: бути стартовим майданчиком для нападу на Росію.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини