20 грудня 2021, 21:27

Держдеп "закриває" Україну для громадян США: "Росія планує серйозні воєнні дії"

Уряд США підвищив рівень попередження про утримання від поїздок в Україну до 4 (найвищого) у зв'язку з можливим різким погіршенням ситуації з РФ.

Держдеп "закриває" Україну для громадян США: "Росія планує серйозні воєнні дії"

Сьогодні, 20 грудня, громадянам США радять коригувати плани поїздок в Україну через загрози з боку Росії.

"Росія планує серйозні воєнні дії проти України <...> умови безпеки... непередбачувані та можуть погіршитися без особливого повідомлення", – зазначено у заяві Держдепу.

Найбільш небезпечними територіями у Штатах вважають українські області, що межують з Росією, анексований Крим і Донбас.

У зв'язку з цим американці повідомляють, що у разі загострення робота посольства США може бути ускладнена. Це вплине на надання консульських послуг, у тому числі допомоги при виїзді з України.

Як повідомлялося раніше, американська розвідка прогнозує можливий наступ військових РФ на початку 2022 року. Річ у тім, що Кремль почав повторно стягувати війська до кордонів із листопада. Зараз за кілька кілометрів від українських територій стоять кілька десятків тисяч солдатів РФ і військова техніка.

Попри побоювання Заходу Путін продовжує запевняти, що Москва проводить миролюбну зовнішню політику, проте зберігає за собою право захищати свою безпеку.

Володимир Зеленський звернувся до Заходу із закликом вжити заходів для недопущення ескалації, а не чекати на агресію, щоб почати розробляти план.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини