19 грудня 2021, 16:31

Байден наказав своїй команді утихомирити Путіна за чотири тижні

Джо Байден дав доручення своїй адміністрації діяти швидко на тлі можливого вторгнення Росії до України.

Байден наказав своїй команді утихомирити Путіна за чотири тижні

Президент США Джо Байден, побоюючись помилок, зроблених Вашингтоном і Європою у 2014 році, коли російська агресія проти України застала Захід зненацька, доручив своїй адміністрації діяти швидко у питанні стримування Росії від її можливого нового вторгнення на українську територію.

Про це йдеться у статті CNN.

Господар Білого дому наказав залучити весь набір інструментів, щоб спробувати утихомирити президента РФ Володимира Путіна.

"Те, що ми робимо, дуже прораховано. Але ми маємо лише близько чотирьох тижнів, щоб це здійснити", – цитує телеканал слова чиновника американської адміністрації.

Реакція США на військову активність Росії поблизу кордонів України розпочалася з непублічних дипломатичних кроків. Зокрема, з візитом у Москві побував директор ЦРУ Вільям Бернс, який у приватних бесідах прямо застеріг Кремль від агресивних дій щодо України.

Однак у міру того, як російські війська продовжували накопичуватися поблизу України, тиха дипломатія змінювалася на різкі публічні попередження на адресу Москви та погрози запровадити жорсткі економічні санкції у разі нападу Росії на Україну.

Високопосадовці адміністрації Байдена підтверджують: Росія зіткнеться з безпрецедентними наслідками, якщо зважиться на нову агресію.

"Санкції, які ми запровадили щодо Росії у 2014 році, були здебільшого спрямовані на те, щоб стримати середньостроковий і довгостроковий розвиток конкретних російських державних компаній, обмеживши їх доступ до ринків капіталу та технологій США", – повідомив представник Білого дому.

Пропоновані зараз варіанти санкційного удару спричинять моментальні та значні втрати для російської економіки.

Раніше видання The Wall Street Journal повідомило, що в адміністрації президента США розглядають запит України на закупівлю ПЗРК Stinger і вертольотів Black Hawk у зв'язку з концентрацією російських військ біля українських кордонів. При цьому у статті наголошується: у Білому домі не залишають спроб дипломатичним шляхом змусити Росію відмовитися від військової кампанії.

Крім того, повідомлялося, що США підштовхують союзників у Євросоюзі до напрацювання пакету санкцій проти банківської й енергетичної сфер Росії.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини