13 грудня 2021, 16:06

Лукашенко погрожує Європі своїм останнім "козирем" у відповідь на санкції

Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий відключити газ ЄС.

Лукашенко погрожує Європі своїм останнім "козирем" у відповідь на санкції

На тлі міграційної кризи деякі країни ЄС уже запровадили проти Олександра Лукашенка низку економічних санкцій. Сьогодні введено п'ять пакетів санкцій і на підході шостий пакет. На цьому фоні диктатор Білорусі пригрозив перекрити ЄС постачання російського газу.

Глава МЗС Польщі Збігнєв Рау зізнався, що лідери ЄС вже запровадили санкції проти рефінансування зовнішнього боргу Білорусі, заборону на проведення валютних розрахунків на рівні державних банків, заборону експортувати до ЄС нафтопродукти та оплачувати доларами послуги з експорту калійних добрив. На цьому фоні Лукашенко заявив, що перекриє постачання російського газу до ЄС, інформує "Белта".

Диктатор заявив, що якщо санкції з боку ЄС дуже боляче вдарять по білоруській економіці, то він готовий в односторонньому порядку без попередження відключити країни Європи від російського газу.

Самопроголошений президент Білорусі заявив, що якщо його "душитимуть поляки", то він не дивитиметься на умови контракту, а просто всім відключить постачання газу.

2 грудня ЄС запровадив санкції проти 11 юридичних і 17 фізичних осіб Білорусі. Одночасно "чорний список" склали й у США, куди потрапили 12 компаній і 20 фізичних осіб Білорусі. У той же день Лукашенко заявив, що з 1 січня 2022 року запроваджується ембарго на товари тих країн, які запровадили проти Білорусі санкції. Також диктатор заявив, що якщо ЄС на цьому не зупиниться, він готовий перекрити постачання газу.

Раніше Лукашенко склав свій санкційний список проти США та ЄС, він стосувався не лише постачання товарів, а й низки фізичних осіб.

Нагадаємо, у Німеччині впевнені, що реально говорити про запуск "Північного потоку-2" можна буде лише у вересні 2022 року.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини